Вести

October 11, 2020

Онлајн Бинго: Совети за зголемување на шансите за победа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Во денешното онлајн казино игри, на Бинго порасна во скок и врзани добивајќи повеќе внимание. Вообичаено, луѓето го гледаат традиционалното бинго како трошење време поради времето на пресврт пред да заврши играта, особено во период на напнатост кога се вклучени многу луѓе. Меѓутоа, со појавата на онлајн верзијата, овој поим беше задушен со вклучување на технологијата, плус за онлајн казината.

Онлајн Бинго: Совети за зголемување на шансите за победа

Иако постојат многу стратегии за освојување а Бинго игра, овој напис попрво ќе се фокусира на неколкуте скриени совети што треба да ги искористите за да ја одбраните конкуренцијата дури и кога сите на маса истражуваат слични тактики или стратегии. Ова се само оние мали нешта што мора да ги знаете и да ги правите за да ги надмудрите колегите конкуренти.

Без разлика на стратегиите, само искористете ги овие совети и може да бидете насмеани во секое време.

1. Натрупани бинго картички:

Овој конкретен совет ќе ви помогне да ги зголемите вашите шанси за победа само со бројот на карти што ги држите што вештачки ќе го зголеми бројот на луѓе кои играат, но вие сте повеќе играчи. Разбивајќи го ова, ако има само 9 луѓе во соба со Бинго и купите картичка за да бидете 10-то лице, вашите шанси за победа се 1/10.

За да го примените овој совет, ќе продолжите да купите уште 9 карти, со што бројот на играчи ќе биде вештачки 19. предност додека влогот на другите играчи е зголемен на 1/19. Ова ќе ве чини повеќе пари, но и ќе ги зголеми вашите шанси. Конечно, осигурајте се дека кога купувате повеќе картички, одете на картички со неколку расфрлани броеви низ целата картичка.

2. Играјте во период на низок пренапон:

Повторно, ова не е стратегија, туку совет кој најчесто ги победува стратегиите. Радоста од играње Бинго допира на покривот кога бројот на вклучени луѓе е многу по сесија. Ова сигурно ќе ја зголеми победничката чанта, особено ако има прогресивен џекпот, тој е секогаш масивен, но злото е што шансите за победа драстично ќе се намалат според бројот на вклучени луѓе.

А бинго просторијата која има мал број луѓе нема да поттикне голема чанта или прогресивен џекпот, но можете да победите во брзо време што на долг рок ќе го порази голем џекпот; Сепак, ова е релативно. За ваша информација, онлајн казиното бинго е супер зафатено помеѓу 18:00 и 10:00 часот. Тоа е време кога луѓето се надвор од работа. Најдобро треба да играте Бинго во попладневните часови кога собите се помалку преполни, време кога луѓето се на работа.

3. Изберете Бинго повици и модели на картички внимателно:

Обично е незгодно да се справите со ова, но ако успеете да најдете рамнотежа и да се држите до пиштолите, малку повеќе ќе ги зголемите вашите шанси за победа. Не е паметно дека шаблонот на картата или типот на игра играат клучна улога во веројатноста играчот да победи Бинго игра. Бинго со 50 топки ќе има повици од 50 броеви и многу побрзо да заврши од Бинго со 75 топки што ќе го привлече бројот што треба да се повика 75 пати.

Познат е фактот дека колку е поголем бројот, толку е поголема сумата што може да се освои со помали броеви кои имаат помали добивки, но побрзо време на пресврт. Исто така, треба да внимавате на шаблонот, картичките со поедноставни обрасци завршуваат навреме, но плаќаат помалку. Тие навидум комплицирани модели на картички тешко се заокружуваат, но се неверојатно профитабилни. Затоа, изберете мудро според стратегијата што ја усвојувате.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести