Вести

August 24, 2023

Освојте шармантни награди во играта на Habanero's Witches of Tome

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Хабанеро, познат снабдувач на врвни онлајн слотови и игри на маса, донесе волшебно искуство преку своето последно издание, Witches Tome. Во оваа игра, инвеститорот ги поканува играчите да ги истражат мистериозните длабочини на шумата надвор од границите, каде што чека собир на вештерки со нивните магични напивки. Слот може да се пофали со различни карактеристики што ќе ги ангажираат играчите во текот на наградната авантура.

Освојте шармантни награди во играта на Habanero's Witches of Tome

Слот машината користи стандарден распоред 5x3 со најмногу 243 начини за победа. Играчите мора да одговараат на најмалку три симболи со тема на вештерки на соседните ролни за да добијат исплата која достигнува 1.000 пати повеќе од влогот. Симболите за диви и растера доаѓаат со свои исплати.

Зборувајќи за дивините, овие волшебни симболи можат да се реплицираат насекаде низ мрежата. Како што се очекуваше, тие можат да ги заменат сите симболи за плаќање освен расфрлањето кога ќе се појават на ролните, создавајќи победнички комбинации обвиткани во мистерија. Усогласувањето на пет дивини на соседните макари може да дојде и со исплата која достигнува 4,4 пати повеќе од влогот.

Во меѓувреме, мистериозните симболи за расфрлање претставени со црниот лонец на вештерката може да се појават на макарите за да се отклучат до 20 Бесплатни вртења. Симболот Wild ќе остане заклучен на истото место за време на оваа бонус функција. Се разбира, ова дополнително ги зголемува вашите шанси за освојување на максималната исплата од 7.307 пати.

Протагонистот вештерка во овој мистичен автомат може да ја иницира и функцијата Заклучени повторно вртења. Ова ќе го заклучи симболот додека не се појави успешна комбинација.

Witches Tome е онлајн слот со висока нестабилност што нуди можност за големи награди. За да ги зголемите вашите шанси да ја освоите најголемата исплата, Хабанеро додаде пријателски RTP (враќање на играчот) кој може да достигне 98,12%.

Покрај Witches of Tome, Хабанеро во последно време е зафатен со создавање нови онлајн слотови за своите фанови на најдобрите онлајн казина. Кон крајот на јуни, компанијата го објави Siren's Spell, авантуристички слот што ги носи играчите под вода за возбудливи победи. Пред тоа, компанијата ја објави Crystopia, слот 3x3 кој ги носи играчите во блескаво кристално царство.

Тони Карапетров, раководител за корпоративни комуникации на Хабанеро, истакна:

„Witches Tome е слот за „рбетот“ изобилува со карактеристики за оние кои се подготвени да ја прифатат магијата и да ја тестираат својата среќа. Возбудени сме да го претставиме овој најнов додаток, кој го збогатува нашето портфолио со уште еден извонреден и привлечен наслов

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести