Вести

June 1, 2021

Откриени популарните митови за онлајн покер

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Светот на онлајн казиното е полн со митови и илузии. Додека повеќето се невистинити, други држат малку вода во нив. Па, една таква игра опкружена со митови и приказни е онлајн покер. За жал, гласините околу оваа игра понекогаш се чудни и смешни. Значи, оваа статија ќе ги стави на мирување сите митови и приказни за покер онлајн за да ви овозможи да играте без сопирачки.

Откриени популарните митови за онлајн покер

Мит број 1. Онлајн покерот е наместен

Ова е несомнено најчестиот мит со кој ќе се сретнете кога играте која било онлајн казино игра. Сепак, оваа неоснована гласина се шири главно од покер играчи кои малку разбираат за математичкиот дел од играта. Треба да знаете дека онлајн покер игрите користат RNG (генератор на случаен број) за случајно да изберете картичка од палубата со 52 карти за време на една рака. Значи не, онлајн покерот не е наместен.

Мит број 2. Онлајн покер е игра на среќа

Како што можеби веќе знаете, победувате додека играте кој било казино игра првенствено се сведува на среќа. Но, како блек џек, онлајн покерот во голема мера се потпира на стратегија и вештина за да се добие победа. Во покерот, играчите обично заземаат централно место со користење на техники за да влијаат на исходот на играта.

Главната предност на играњето игри засновани на вештини е тоа што резултатите се подобри само со текот на времето. Затоа, заострете ги вашите вештини за онлајн покер и уживајте во позитивни резултати на долг рок.

Мит број 3. Само математичките волшебници можат да победат играјќи покер

Кога играте покер онлајн, постои претпоставка дека некој мора да биде навистина добар во математика за да победи. Иако е вистина дека ви требаат некои математички вештини за да ја разберете играта совршено, не треба да бидете професор во неа. Само знајте ги основите, како што се шансите да постигнете флеш или стрејт со една или две последователни карти.

Можете исто така да научите кога да свиткате, кревате или повикувате. Сè на сè, не мора да сте математички гениј за да победите во онлајн покер.

Мит #4. Треба да ги читате вашите противници за да победите

Некои покер играчи веруваат дека читањето на потезите на противникот е суштински дел од играта. Иако тоа е делумно точно, тоа не е докажан начин за победа. Прво, играњето покер во онлајн казина ве лишува од привилегијата да го читате лицето на противникот, јазикот на телото, па дури и да го слушате неговиот глас. Но, вистината е дека победата додека се игра онлајн е 100% можно.

Тоа е затоа што учењето покер математика и стратегија може да ви помогне да ги предвидите следните потези на противникот дури и без да ги гледате физички.

Мит #5. Професионалните играчи на покер се милионери

Ќе ви биде простено што мислите дека сите професионални играчи на покер живеат гламурозен начин на живот. Но, изненадувачки, тоа е далеку од вистината. Гледате, сите онлајн и копнени играчи на казино (вклучувајќи ги и добрите) доживуваат низа губитници во одреден момент од нивната кариера.

Но, она што не го знаете е дека некои од овие професионалци се „пиштоли“ за изнајмување. Обично, тие се финансирани од богати лица со договор да задржат само мал процент од нивните победи. Исто така, професионалните онлајн покер играчи се коцкаат на повеќе казино игри. Ова ги одржува на површина дури и за време на непростлива серија на порази.

Мит #6. Мажите се подобри играчи од жените

Општо земено, бројот на мажи кои играат покер е повеќе од жените. Но, тоа не значи дека мажите подобро ја разбираат играта од жените. Денес, многу успешни покерашки како Анет Обрештад, Ени Дјук и Венеса Селбст можат да ги засрамат повеќето професионални мажи покер играчи. Некои од горенаведените имиња имаат освоено онлајн турнири без воопшто да ги погледнат нивните ливчиња.

Заклучок

Генерално, чудните суеверија за онлајн покер се тука да останат. Значи, најдобриот начин да се разоткријат овие митови е да ја играте играта сами и да дојдете до цврст заклучок. На крајот, ќе сфатите дека покерот е една од најпријателските казино игри за коцкари, само втор блек џек. Пробајте го!

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести