Вести

September 11, 2019

Партнерство помеѓу Relax Gaming и SoftSwiss

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Playson официјално го објави своето партнерство со Superbet, според кој давателот на содржини за игри ја покрива Романија во нејзините напори за глобално проширување. Оваа декларација доаѓа едвај една недела по официјалното објавување на партнерството помеѓу Playson и Yobetit, уште еден водечки европски оператор за онлајн игри.

Партнерство помеѓу Relax Gaming и SoftSwiss

Партнерството беше донекаде очекувано откако Playson успешно аплицираше за лиценца од класа II од ONJN, романскиот регулатор за игри. Superbet е еден од водечките оператори за обложување во Романија и ова партнерство ја покажува намерата на Playson да воспостави силно присуство на пазарот. Врската значи дека до титулите на Playson сега може да пристапат сите играчи на Супербет.

Партнерство Win-Win

Двете страни изразија голем ентузијазам за ова партнерство. Директорката за продажба на Playson, Бланка Хоморе, изјави дека Романија е клучен пазар во стратегијата за проширување на компанијата. Работата со оператор кој има значителен пазарен удел има потенцијал да воведе милиони играчи во титулите на Playson.

Шефот за игри на Superbet, Хедер Фокнер, очекува договорот да ја зголеми конкурентноста на операторот со тоа што ќе им понуди поопширен сет на опции на нивните играчи. Слотовите како Solar Queen, Hold and Win и Fruit Supreme се покажаа како популарни на глобално ниво, и тие треба да имаат добри резултати на романскиот пазар.

Што значи оваа зделка

Овој договор им дава на двете страни платформа да го развијат својот бизнис и да го зголемат својот раст во индустријата. За Superbet, оваа зделка им овозможува да ги диверзифицираат своите понуди. Претходно, Superbet најмногу функционираше како операција за спортско обложување. Сега, тие можат да привлечат поширок опсег на клиенти со слотови и игри на Playson.

Станот на Playson како водечки глобален снабдувач на содржини за игри зависи од нивната способност постојано да го зголемуваат својот удел на пазарот. Тоа е она што ја прави нивната експанзија во Романија, со овој договор, толку важна. За Playson, Романија може да дејствува како лансирна рампа од каде што може да воспостави силно присуство во Источна Европа.

Фокусирајте се на Романија и Источна Европа

Договорот на Playson со Superbet е дел од заедничкиот проект за проширување насочен кон Романија и поширокиот регион на Источна Европа. Playson, исто така, најави сличен договор со друг значаен романски оператор, Platinum Casino. Ова е во прилог на другите зделки со оператори во Латвија и Бугарија.

Источноевропскиот пазар одамна е маргинализиран од големите светски брендови за коцкање преку Интернет и давателите на содржини. Ова претставува неискористен пазар со милиони нови играчи, нешто што Playson јасно го препозна. Глобалната индустрија за онлајн игри станува сè поконкурентна, а давателите на содржини мора да бидат агресивни во проширувањето на нивниот досег.

Playson го проширува присуството во Романија со зделка за Superbet

Детали за договорот за партнерство помеѓу Playson и водечкиот романски оператор за онлајн обложување, Superbet. И што значи ова за проширувањето на Playson.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести