Вести

October 26, 2023

Побарајте злато во нескротливите американски рамнини во диви диви бизони

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Stakelogic, развивач на онлајн казино игри со седиште во Малта, го лансираше својот најнов наслов со животинска тема, Wild Wild Bison. Како што навестува името, овој слот ги носи гејмерите во Големите северноамерикански рамнини за да го најдат Бизон во нивното природно живеалиште. Но, додека го барате величественото животно, можете да освоите големи со златни монети.

Побарајте злато во нескротливите американски рамнини во диви диви бизони

Дивиот див бизон е исполнет со многу возбуда и потенцијал. Играчите можат да започнат со 2.304 победнички начини пред да се зголемат на 5.625 ако слетаат два симболи на диви бизони. Играчите мора да слетуваат симболи на соседните макари за да добијат исплата, при што 9-А делува како симболи со ниска вредност. Симболите што се платени се кафеава мечка, црна мечка, волк, пума и орел. 

Кога ќе се појават симболите Wild, тие ќе ги заменат сите симболи за плаќање на нивниот пат за да им помогнат на гејмерите да создадат поголеми исплати. Овие симболи, исто така, може да ја активираат функцијата Wild Rush, предизвикувајќи макари 3-6 да се прошират. Бизонските монети со парични вредности ќе се појават и веднаш ќе се подигнат како бонус.

Во меѓувреме, внимавајте на Gold Rush, кој игра како функцијата Wild Rush. Сепак, оваа функција во играта доаѓа со бесплатни вртења и мултипликатори за дополнително да ја зголеми возбудата на онлајн казина!

Stakelogic вели дека почетокот на функцијата ќе се приклучи на првите две ролни за да се создаде една ролна за мултипликатор. Потоа, другите ролни ќе станат 20 индивидуални ролни со бизонски монети. Секое вртење, исто така, ќе вклучува и ролна за мултипликатор, што ќе придонесе вредност помеѓу 1x и 10x за сите победи што следуваат.

Рундата Златна треска нуди дополнително изненадување во ова онлајн слот. За време на кругот, може да се појават Тајни Симболи со множител до 5x, што значително ќе ја зголеми вредноста на сите бизонски монети на мрежата. На некои локации, играчите можат да пристапат до одликата Купи бонус за да ги зголемат своите шанси за отклучување на кругот на Бесплатни вртења и освојување до 10.000 пати од влогот. 

Wild Wild Bison е единственото дополнување на Stakelogic's библиотека за игри во октомври. Оваа игра го следи успешното ослободување на Книга на Џонс - Златна книга, кој ги носи гејмерите во древна авантура полна со награди. 

Пред објавувањето на Wild Wild Bison, Stakelogic објави а стратешко партнерство со еден од водечките казино брендови во Италија. 

Хозе Симон Кадала, главен менаџер на сметки во Стакелошки, кажа:

„Слотови со темата бизон секогаш се огромен хит кај публиката, а Wild Wild Bison внесува возбудлив нов пресврт во жанрот. Функцијата Gold Rush произведува темелно привлечна игра и ние сме сигурни дека на играчите ќе им се допадне. Можеме“. Не чекајте да го видите Wild Wild Bison како дебитира и играчите да уживаат во активирањето на овие карактеристики и да ги постигнат големите победи што играта може да ги обезбеди“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04