Вести

September 11, 2019

Покер играчи Cash Mountain Challenge од Microgaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Речиси секој што ужива во онлајн коцкањето ќе го препознае името Microgaming. Ова е компанија која многу години придонесува за онлајн коцкање. Сега тие уште еднаш го објавуваат своето присуство со Cash Mountain предизвикот кој сигурно ќе ги заинтригира повеќето покер играчи.

Покер играчи Cash Mountain Challenge од Microgaming

Оние кои уживаат да играат онлајн покер за пари во готовина сигурно ќе бидат заинтересирани за шанса да добијат удел од 22.293 УСД составен и од готовина и од награди. Ова е достапно од Microgaming. Тоа е втора промоција од овој вид што е промоција на лидерски одбор. Тоа е нешто што е добро прифатено.

Објавување на информации

За да започне топката да се тркала за да привлече интерес, Microgaming ја објави понудата преку соопштение за печатот. Почетокот на кампањата беше закажан за 12-ти август. Оние сајтови кои имаат партнерства со Microgaming требаше да бидат воведни платформи за овој нов предизвик. Тоа се оние страници кои се дел од Microgaming Poker Network.

На овој начин, страствен покер играчите би биле свесни за информациите за овој настан. Деталите беа составени од тринеделни натпревари. Тогаш оние играчи кои се рангирани во првите пет ќе имаат можност да изберат помеѓу добивањето 750 долари. Или пакет за настани во живо или пакет билети за турнири преку Интернет.

Дополнителна шанса

Играчите кои учествуваа во предизвикот Cash Mountain ќе добијат и втора шанса за фрироли. Оние кои се квалификуваа можеа да учествуваат во дневен настан кој беше Freeroll Run Bad Flip. Тогаш првите десет најдобри изведувачи во ова ќе добијат парична награда од 50 долари.

Дополнителни промени како оваа се важни кога има голем предизвик како што е оваа планина Кеш. Има голема конкуренција за големите победи. Барем играчите кои нема да стигнат до тоа ниво можат да продолжат и сепак да имаат малку можност да излезат со мала победа.

Барањата

Како и со секој настан што го води Microgaming, постојат специфични барања. За овој конкретен настан, некои од барањата вклучуваа играње на минимум 2.5000 раце. Тие би можеле да го направат ова со минимален влог ако одлучат. Сепак, поени беа доделени во големи слепи зголемувања.

Постојат неколку причини зошто Microgaming е ентузијаст за обезбедување на овие видови предизвици. Тие сметаат дека тоа е начин да ја покажат својата благодарност со наградување на играчите во готовина. Тогаш тоа е идеален начин компанијата да се промовира. Тие имаат репутација дека секогаш носат нешто ново во онлајн игрите.

Microgaming ги предизвикува играчите со готовина со планината за готовина

Кеш покер играчите имаа можност да го прифатат предизвикот понуден од Microgaming со својата Cash Mountain промоција која вклучуваше неколку одлични награди.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04