Вести

August 3, 2023

Прагматична игра лета кон вселената во Rocket Blast Megaways

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Pragmatic Play, врвен креатор на иновативни онлајн слотови, ги покани играчите да искусат патување во големото подалеку со Rocket Blast Megaways. Овој слот со вселенска тема комбинира прекрасен спој на вонземјани, скапоцени камења и други симболи на шест макари кои постојано се менуваат.

Прагматична игра лета кон вселената во Rocket Blast Megaways

Играчите можат да добијат исплата откако ќе ги поредат симболите од лево кон десно на соседните макари. Овие симболи можат да платат нешто помеѓу 0,1x и 20x од влогот. Дивите исто така може да слетаат на ролни од два до шест, заменувајќи ги сите симболи освен Scatter и зголемувајќи ја веројатноста за значителна победа на најдобрите онлајн казина.

Во меѓувреме, популарната функција за паѓање се враќа во Rocket Blast Megaways. Оваа функција ги брише сите успешни комбинации на ролните пред да ги замени со нови симболи што паѓаат одозгора. Превртувањето продолжува додека нема повеќе победи, по што играчот ќе ги добие вкупните добивки за време на центрифугата.

Ова онлајн слот нуди и функција Rocket која ги претвора сите симболи под неа во Wilds откако случајно ќе се појават на макари. Овие дивини потоа се туркаат по едно празно место по секое вртење, создавајќи извонредни можности за голема победа.

Слетувањето на најмалку четири Scatter на кое било вртење ќе го активира функција бесплатни вртења, давајќи им на играчите минимум 10 вртења. Имајте предвид дека играчите можат да ги коцкаат своите бесплатни вртења за некои фантастични награди или да ги земат пред почетокот на рундата, со можност да добијат дополнителни пет.

Rocket Blast Megaways е дефинитивно одличен додаток на каталогот од 300+ на Pragmatic Play казино игри. Играта ги следи другите неодамнешни големи хитови, вклучувајќи:

Ирина Корнидес, КОО во Прагматична игра, изјави за време на лансирањето:

„Одржуваме стабилно на нашата траекторија за метеорски пораст со Rocket Blast Megaways. Нашиот најнов слот ги поканува играчите на вонземска авантура, со игра преполна со акција и наградни бонуси на бродот. Бидејќи Megaways е постојан омилен меѓу играчите, ние сме го надополни со други возбудливи карактеристики, како што е симболот Ракета, кој може да ги привлече играчите уште поголем потенцијал за победа со разнесување победи во нови галаксии со додадени Wilds!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести