Вести

April 13, 2023

Прагматичното играње ја проширува франшизата за биг бас со нова рата

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Иконите „Big Bass“ слотови донесоа Прагматична игра огромен успех, со Big Bass Bonanza во тренд на најдобрите онлајн казина. Неодамна, истакнатиот снабдувач на содржини објави дека ќе ги фрли своите мрежи назад во водите за да фати повеќе риби со Big Bass Hold & Spinner. Оваа игра воведува нови елементи додека ги зачувува оригиналните карактеристики што ја направија серијата позната.

Прагматичното играње ја проширува франшизата за биг бас со нова рата

Свирено во формација 5x3, Big Bass Hold & Spinner нуди опуштена атмосфера и весела музичка партитура. Како што се очекуваше, легендарниот лик рибар се враќа да ги придружува гејмерите во нивната мисија да извлечат големи награди. 

Тоа, рече, играчите можат да добијат 10, 15 или 20 бонус вртења кога ќе се појават 3, 4 или 5 симболи за расфрлање, соодветно. Во текот на бесплатни вртења, рибарот може да се појави и да собере какви било икони за пари од риби за играчите. Функцијата за базука ќе се активира ако нема икони за пари од риби, со случаен избор додавајќи рибни симболи на ролните. Запомнете дека повторно активирање и зголемен мултипликатор се можни ако видите четворица од овие рибари во бонусните кругови. 

Играчите исто така можат да ја активираат бонус функцијата Hold & Spinner доколку се појават три монети за време на основната игра. Потоа, сите симболи, кои ги активираат монетите, ќе ја напуштат сцената пред да се доделат четири вртења. Дополнително, играчите можат да собираат дијаманти со поголема вредност за инстант парични добивки. 

Коментирајќи ја веста, Ирина Корнидес, главен оперативен директор на Pragmatic Play, рече дека Big Bass Hold & Spinner е проширување на познатите Big Bass слотови на компанијата со функции како што се ретригери, диви дивини на рибари и мултипликатори за големи награди. Корнидес додаде дека максималната победа е 10.000x, што го прави овој слот машина еден од најдарежливите титули во колекцијата Big Bass Bonanza и сигурно ќе остане омилен меѓу играчите.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести