Вести

April 2, 2024

Прагматичното Play ја лансираше блек џек лигата: нурнете во награден базен од 1.000.000 евра екстраваганција

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Клучни средства за носење:

  • Прагматична Play's Blackjack League: Нов, возбудлив месечен настан во формат Казино во живо, кој нуди огромен награден фонд од 1.000.000 евра.
  • Дневни парични награди: До 500 играчи можат да победат дневно, а главната дневна награда достигнува 10.000 евра.
  • Инклузивна игра: Се одликува со три нивоа на наградни базени низ златни, сребрени и бронзени турнири, кои се грижат за широк спектар на љубители на блек џек.

Прагматичното играње, моќ во доменот на онлајн-казино забавата, штотуку го подигна предниот дел со воведувањето на својата долгоочекувана Блек Џек Лига. Овој иновативен настан треба да се одржува месечно и веќе предизвикува бранови меѓу љубителите на блек џек ширум светот. Еве зошто ова не е само уште еден додаток на сцената на казино во живо, туку менувач на играта што ги врти главите.

Прагматичното Play ја лансираше блек џек лигата: нурнете во награден базен од 1.000.000 евра екстраваганција

Започнува нова ера на Блек Џек

Блек Џек лигата започна со голема брзина во понеделник, 1 април, и треба да ја задржи возбудата до 30 јуни 2024 година. Настанот не е само за возбудата на натпреварувањето; се работи и за значителните награди што се нудат. Бидејќи Pragmatic Play ја покрива сметката за наградниот фонд од 1.000.000 евра, влогот никогаш не бил поголем.

Секој ден, 500 среќни играчи ќе добиваат парче од наградната кола, а најдобриот победник на денот добива 10.000 евра. Но, тоа не е се. Лигата е структурирана околу три нивоа на наградни фондови: златни (15.000 евра), сребрени (7.000 евра) и бронзени (3.000 евра), поделени меѓу 49, 200 и 250 играчи соодветно. Овој разграничен пристап обезбедува повеќе играчи да добијат вкус на победа, правејќи ја секоја игра прекрасно искуство.

Поени, награди и Privé турнири

Успехот во Блек Џек лигата се мери во поени, доделени за последователни победи во различни нивоа. Но, возбудата не застанува тука. Pragmatic Play воведе посебен пресврт за играчите на приватен турнир. Овде, најдолгата победничка серија не носи само слава; носи и голема награда.

Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, го изрази својот ентузијазам за лигата, истакнувајќи го нејзиниот потенцијал да ги привлече играчите подлабоко во светот на понудите на казино во живо на Pragmatic Play. Овој потег не е само за подобрување на искуството за играње; се работи за зацврстување на позицијата на Pragmatic Play како водечки снабдувач и збогатување на партнерството со операторите.

Библиотека на хитови и високи влогови

Портфолиото на казино во живо на Pragmatic Play е ништо помалку од импресивно, кое може да се пофали со различни игри дизајнирани да го задоволат секој вкус. Од блек џек со високи октани до ексклузивниот Блек Џек Privé Lounge, има по нешто за секого. Најновиот додаток, Blackjack X, дополнително ја зацврстува посветеноста на Pragmatic Play за обезбедување забава од највисоко ниво.

Завиткување

Со својата Блек Џек Лига, Pragmatic Play не нуди само игра; тоа дава искуство. Совршен спој на натпреварувачки дух, значителни награди и неспоредлива разновидност на игри, оваа лига е подготвена да стане камен-темелник на пејзажот на казино во живо. Без разлика дали сте искусен играч на блек џек или само ја барате вашата следна голема победа, Блек Џек лигата е местото каде што ќе сакате да бидете.

Кредит на слика: Прагматична игра

(Прво пријавено од: Pragmatic Play, април 2023 година)

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД
2024-04-15

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД

Вести