Вести

June 13, 2023

Придружете се на турнирот „Слот на неделата“ во казиното Бумеранг и освојте награди!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн слотови се несомнено најпопуларните казино игри, кои го сочинуваат најголемиот дел од библиотеката на типични казино. И со тоа што програмерите воведуваат повеќе слотови дневно, нема недостиг од опции. На Казино Бумеранг, локација за коцкање од 2020 година, искуството со слотовите е уште позабавно, благодарение на турнирот „Слот на неделата“. Значи, за што е овој турнир во казино и дали вреди да се придружите? Прочитајте за да дознаете повеќе!

Придружете се на турнирот „Слот на неделата“ во казиното Бумеранг и освојте награди!

Што е слот на неделата турнир во казиното Бумеранг?

Како што сугерира името, ова турнир во казино вклучува играње на „најжешкиот“ слот во казиното секоја недела за да се добие награда. Но, ова не се само какви било слотови. Казиното по случаен избор избира нов наслов секоја недела пред да го означи како „Слот на неделата“ 

Гејмерите потоа ќе ја играат оваа игра за да заработат поени на таблата на водачи и да освојат дел од 110.000 поени за лојалност (ЛП). Играчите можат да ги користат овие поени за да ги зголемат нивните нивоа и да отклучат повеќе ВИП награди. Овонеделниот слот е Money Train Origins Drop од соништата на Relax Gaming

Турнирот Слот на неделата е отворен од 12 јуни до 18 јуни, наградувајќи ги првите 10 играчи со дел од наградниот фонд. Еве како казиното ги доделува наградите:

 • Позиција 1: 20.000 ЛП
 • Позиција 2: 18.000 ЛП
 • Позиција 3: 16.000 ЛП
 • Позиција 4: 11.000 ЛП
 • Позиција 5: 10.000 ЛП
 • Позиција 6: 9.000 ЛП
 • Позиција 7: 8.000 ЛП
 • Позиција 8: 7.000 ЛП
 • Позиција 9: 6.000 ЛП
 • Позиција 10: 5.000 ЛП

Услови и правила за турнирот

Прво и најважно, слот турнирот е отворен за сите регистрирани членови на правни онлајн казино сајт. Натпреварот започнува одново секоја недела од понеделник 00:00 UTC до недела 23:59 UTC. Играчите мора да играат „Слот на неделата“ за да се акумулираат бодовите од турнирите. 

Дополнително, играчите заработуваат еден поен по обложување $/€1 или 1,5 AUD/CAD. Погрижете се да ги прочитате условите на турнирот за да го знаете минималниот износ за квалификации во вашата локална валута. 

Други услови за турнирот Слот на неделата го вклучуваат следново:

 • Играчите мора да депонираат најмалку $/€20 за да учествуваат на слот турнирот.
 • Ставање облози користејќи бонуси и промоции не заработува турнирски поени. 
 • Турнирот станува „одржан“ доколку учествуваат најмалку 30 играчи. 
 • Казиното Бумеранг ќе ги кредитира наградите 24 часа по затворањето на турнирот.

Генерално, тоа е одличен турнир за да заработите поени за лојалност кои можете да ги претворите во други награди за казино во ВИП програмите. Исто така, претставува единствена можност да играјте нови онлајн слотови и добијте дополнителна ЛП од искуството.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести