Вести

October 9, 2020

Слот игри кои пумпаат во Fortunes

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Несомнено е дека слот-игрите се најпопуларни во целиот екосистем за коцкање онлајн казино. Доволно е масивен што има над 6000 варијанти на игри како денес, игри произведени од некои од најдобрите провајдери на игри во индустријата. Две работи се сигурни за слот-игрите, настрана од фактот дека нивната популарност ги замагли сите игри на маса.

Слот игри кои пумпаат во Fortunes

Една од нив е дека слот игрите нудат онлајн казино најголем извор на приход поради бројот на луѓе кои го играат. Од друга страна, до денес, ниту еден друг жанр на онлајн казиното не ги награди играчите толку пари колку што имаат слот игрите. Иако е готовинска крава за онлајн казината, таа е и терен кој го менува животот за играчите до пети.

Видови слот игри на кои треба да внимавате

Во овој дел, ќе ги разгледаме различните категории на слот игри на кои треба да се обидете за да ги зголемите вашите шанси за победа и можностите за голема победа.

1. Прогресивни слотови:

Ова се вид на слотови кои на крајот водат до она што се нарекува прогресивен џекпот. Овој прогресивен џекпот може да ви заработи богатство додека ги правите едноставните основни работи. Со овие игри, колку повеќе се обложувате, одреден дел од вашиот облог продолжува да оди во базен, исто со секој друг играч. Овие пари продолжуваат да се трупаат додека некој не ја постигне вистинската комбинација на симболи за да го активира џекпотот и потоа да го освои сето тоа. По што џекпотот се враќа на основната сума и почнува повторно да се гради. Овие игри можат да ве направат инстант милионер.

2. Мултипликатори на бонуси:

Понекогаш, можеби никогаш нема да дојде до добивање на џекпот и тоа обично се должи на фреквенцијата на која се активираат овие џекпот. Но, за слотови со одлични бонус мултипликатори, нема да ви треба среќата на Џекпот. Овој слот ви нуди неколку бонус мултипликатори за вашата нормална победа за време на центрифугирање и ако имате среќа, можеби ќе постигнете богатство. За да имате добри шанси, погрижете се секогаш да се обложувате блиску до максималниот облог или самиот максимален облог. Ова обично ја зголемува појавата на вашиот бонус мултипликатор.

3. Слотови за Wild Play:

Овие се забавни слотови. Среќната комбинација на Wilds може да ја удвои, тројно, четирикратната и неверојатно петкратната вашата добивка, тоа е колку бизарно можете да победите. Опширно, овие Wild слотови понекогаш, ако се комбинираат со вистинските симболи, може да ви заработат некои неверојатни бонус карактеристики, со што ќе го зголемат вашиот профит.

4. Видео слот:

Овој слот доаѓа со одреден напредок, исто така е категорија на слот игри кои одат чекор понапред од редовните и традиционалните слот особено со линиите за плаќање. За секој играч на онлајн казино, верувам дека крајната цел е да победи или да се вклучи во игри кои имаат поголеми можности за победа. Ова е она што ќе ви го понуди видео слотот, додека вообичаениот слот заснован на технологијата на ролна нуди најмногу 5 линии за плаќање, видео слот нуди повеќе линии за плаќање од 7, 10, 20, 25, 50 и тоа може да трае до 100 линии за плаќање. Некои видео слотови ќе ве шокираат до 250 линии за наплата, што е неверојатно!

5. Мега слотови за спин:

Исто како што означува името, ова е масивен тип на слот кој му овозможува на играчот да победи со голема победа играјќи неколку слотови игри истовремено додека е на еден екран. Не сум сигурен колку провајдери на игри имаат достапен ваков тип на слот, но бидете уверени дека кога ќе видите еден од таквите, ќе победите одлично со едноставно извршување на неколку вртења во исто време.

6. Слот за рамен врв:

Овој тип слотови се директно спротивставени на прогресивните слотови за џекпот. Како што реков претходно, прогресивниот џекпот се зголемува со секој дополнителен облог додека некој не го погоди. Меѓутоа, со Flat Top Slot, џекпотот е фиксен и не се зголемува за дополнителен облог. Ефективно, нема да освоите толку многу како прогресивниот џекпот, меѓутоа, засилувачот со овој Flat Top е фреквенцијата на која може да се активира. Доста е побрзо и побрзо да се победи. Ова е причината зошто некои играчи наместо тоа би оделе на ова.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести