Вести

January 2, 2021

Совети за прекрасни филмови за коцкање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Уживате во релаксација со филмови? Уживате во филмови каде што вашите фантазии за коцкање и обложување оживуваат во дејствијата на ликовите? Па, еве неколку најдобри филмови за коцкање кои веруваме дека ќе се усогласат со вашите специфични желби. Ако сте ги виделе, одлично! Ако не сте, зграпчете пакет пуканки и пријатно се, бидејќи дефинитивно ве чека долго интересно возење.

Совети за прекрасни филмови за коцкање

Еве избор на внимателно анализирани филмови кои во себе имаат елементи на покер и казино стил игри, затоа уживајте!

Rounders (1998)

Во филмот Rounders играат Мет Дејмон, Едвард Нортон, Гретчен Мол, а го режираше Џон Дал. Овој филм, напишан од Дејвид Левиен и Брајан Копелман, ги открива најдлабоките места за коцкање во Њујорк. Филмот ја раскажува приказната за Мајк Мекдермот (Мет Дејмон) кој влегува во игра против рускиот мафијаш Теди (Џон Малкович) и ја губи својата животна заштеда и школарина за помалку од 5 минути.

Се случува ова да му го промени животот на Мајк бидејќи реши да престане да игра засекогаш. Потоа решава да се врати на училиште и да помине време со својата девојка Џо (Гретчен Мол).

Во овој момент, неочекувано, животот на Мајк добива пресврт додека го запознава својот пријател од детството Лестер Марфи (Едвард Нортон). Лестер, познат и како „Црв“, штотуку излезе од затвор и почнува да влијае на Мајк.

Сакате да знаете што направил? Сакаме да се уверите сами.

 • Буџет на благајните: 12.000.000 долари

 • Отворање викенд САД: 8.459.126 долари (13 септември 1998 година)

 • Бруто САД: 22.912.409 долари

 • Кумулативна светска бруто: 22.912.409 долари 

  Маверик (1994)

  Маверик беше режиран од Ричард Донер, истата личност која ги режираше Теориите на заговор. Напишан од Рој Хагинс и Вилијам Голдман, во филмот Маверик играат Мел Гибсон, Џоди Фостер и Џејмс Гарнер. Maverick е истоимениот бидејќи ја раскажува приказната за Bret Maverick кој претпочита да игра покер отколку да предизвикува луѓе во дуели.

Филмот е сместен на Дивиот Запад и го прикажува Брет како се обидува да собере пари за да учествува на турнир во покер Winner Take All. Дали беше успешен? Пронајди!

 • Буџет на благајните: 75.000.000 долари

 • Отворање викенд САД: 17.248.545 долари (22 мај 1994 година)

 • Бруто САД: 101.631.272 долари

 • Кумулативна светска бруто: 183.031.272 долари

  Ocean's Eleven (2001)

  Со Џорџ Клуни, Бред Пит и Џулија Робертс, Ocean's Eight беше режиран од Стивен Содерберг, а сценариото го напиша Џорџ Клејтон. Овој филм за казино ја раскажува приказната за три добро испланирани грабежи извршени од Дени Оушн (Џорџ Клуни) и неговиот тим. Овие грабежи се случија за малку да му се одмаздат на Тери Бенедикт (Енди Гарсија) кој случајно и беше новиот љубовник на поранешната девојка на Дени.

Сакате да ја видите оваа игра.

 • Буџет на благајните: 85.000.000 долари

 • Отворање викенд САД: 38.107.822 долари (9 декември 2001 година)

 • Бруто САД: 183.417.150 долари

 • Кумулативна светска бруто: 450.717.150 долари

  Неисечени скапоцени камења (2019)

  Uncut Gems е драма со Адам Сендлер кој ја игра улогата на Хауард Ратнер, њујорчанец кој се занимава со скапоцени камења. Оваа приказна напишана од Роналд Бронштајн го прикажува Хауард како зависник од коцкање чија зависност го турка да ги интензивира своите ризици кога се обложува. Тој продолжува да позајмува скапоцен камен на некој од висок профил и во овој момент, се расплетува сосема ново случување. Сакаме сами да дознаете!

 • Буџет на благајните: 19.000.000 долари

 • Отворање викенд САД: 537.242 долари (15 декември 2019 година)

 • Бруто САД: 50.023.780 долари

 • Кумулативна светска бруто: 50.023.780 долари

  21 (2008)

  Дали сте слушнале за изреката „да го оставиме најдоброто за последно“? Тоа е она што го направивме овде. Real Time Gaming ви го претставува филмот 21.

21 е филм кој се врти околу Бен Кембел (Џим Старџес) кој морал да се коцка под менторство на професорот Мики Роза (Кевин Спејси) за да си ја плати школарината на Медицинскиот факултет Харвард. Иако ова беше неговиот план на почетокот, тој сфаќа дека неговата паметност може да биде дополнителна предност за него. Овој филм го прикажува Лас Вегас, домот на коцкањето во сета негова величественост. Ве советуваме да отидете и да го проверите што е можно поскоро! Овој филм во кој главните улоги ги толкуваат Кејт Босворт, Кевин Спејси и Џим Старџес е напишан од Питер Стајнфилд, а во режија на Роберт Лукетиќ.

 • Буџет на благајните: 35.000.000 долари
 • Отворање викенд САД: 24.105.943 долари (30 март 2008 година)
 • Бруто САД: 81.159.365 долари
 • Кумулативна светска бруто: 159.808.370 долари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04