Вести

April 22, 2020

Сончев храм: Новиот сензационален слот со тематика на Ацтеките

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Playson, еден од главните играчи во развојот на софтвер во индустријата за игри, неодамна објави единствена игра со тема. Тоа е слот наречен Сончев храм и е дизајниран да го врати играчот назад во времето во мистериозната цивилизација на Ацтеките и нејзините скапоцени богатства. 

Сончев храм: Новиот сензационален слот со тематика на Ацтеките

Нема ништо повозбудливо од авантура во длабоката амазонска прашума, каде прекрасните свештенички кои ги чуваат древните храмови ќе го носат играчот низ забавен предизвик при секое вртење. 

Слот беше објавен во март и оттогаш доби топло добредојде и од операторите на казино и од коцкарите ширум светот.

Главни карактеристики на соларниот храм

Solar Temple е слот со пет ролни, со традиционално чувство, а сепак сосема нов изглед. Се одликува со 20 линии за плаќање и убава и наградувачка шема за играње која ќе биде забавна, предизвикувачка и забавна во исто време. Има и специјални симболи кои ќе овозможат поголеми шанси за победа. 

Симболот на Сонцето, заедно со пламенот, ќе активира прогресивен мултипликатор. Симболот Wild може да се користи како џокер за да се постигне добитна комбинација. 

Симболот Scatter активира круг до 10 бесплатни вртења. Кога бесплатни вртења се активираат, симболот Сонце може да се трансформира во џокер.

Графика и софтвер

Програмерите во Playson направија еден онлајн слот тоа не само што е забавно за играње, туку и исклучително добро направено од технички и естетски аспект. Играчот е целосно заробен од бујната атмосфера создадена со помош на светлосни ефекти и пејзажи создадени со исклучително внимание на деталите. 

Оние кои се љубители на слот-игри ќе бидат воодушевени да играат на Solar Temple преку нивната омилена казино платформа. Играта е достапна и за мобилни апликации, без да се изгуби ништо од убавината и шармот на десктоп верзијата. 

Освен тоа, Playson секогаш им гарантира софтвер и производи од врвна класа на давателите на казино.

Уште една одлична игра за љубителите на слотовите

Слотовите се веројатно најмногу популарна онлајн казино игра. Во текот на годините, овие игри претрпеа големи промени, со додадени функции, дополнителни опции за победа и неверојатна графика. 

Тие се лесни за играње, обезбедуваат часови забава, дури и со мал буџет, а има бескрајни опции за игра од кои можете да изберете. Одлични за почетници, но исто така сакани од поискусните коцкари, онлајн слотови сè уште се движечка сила во индустријата за онлајн игри. 

Со Сончевиот храм, Плејсон ќе ги задоволи потребите на најпребирливите играчи и престижни казино платформи, со софтвер за забава што се придржува до најдобрите индустриски стандарди.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04