Вести

October 5, 2023

Стакелогик ги открива тајните на древниот Египет со книгата на Џонс - Златна книга

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Stakelogic, развивач на онлајн слотови со седиште во Малта, најави нова и возбудлива игра, Book of Jones - Golden Book. Во оваа авантура, играчите ќе се вратат во Стариот Египет за да ги откријат мистериозните тајни на храмот и да откријат фасцинантни богатства.

Стакелогик ги открива тајните на древниот Египет со книгата на Џонс - Златна книга

Гејмерите кои ги истражуваат тајните на овој слот со 5 ролни, 3 реда и 10 линии за плаќање треба да бидат во потрага по Симболите за книги што можат да се појават во секое време во текот на редовната игра. Ако се појават три симболи за книги, играчите ќе добијат 10 бесплатни вртења.

Но, пред да започне рундата за бесплатни вртења, Книгата ќе се отвори и ќе избере еден симбол да биде извонреден симбол што се шири. За време на бонусните кругови, овој симбол ќе се појави и ќе се шири низ целата ролна, што ќе доведе до огромни победи.

Тоа не е сè кога играте бесплатни вртења бидејќи може да се појави магичната Златна книга. Иако делува слично како симболот Книга, може да ги трансформира ролните на кои се сместува во ролна за фиксни симболи. Ова осигурува дека симболот за проширување постојано се продолжува кога играчите формираат добитна комбинација. Симболите остануваат на своето место во текот на кругот на Бесплатни вртења, обезбедувајќи безброј можности за победа.

Играчите на ова онлајн казино игра може исто така да се одлучат да ја користат функцијата Купи бонус за повторно активирање на бесплатните вртења, со 10 дополнителни игри достапни со 100 пати поголем влог. Сепак, оваа функција и автоматско репродукција се недостапни онлајн казина лиценцирана во Обединетото Кралство.

На крај, на развивач на софтвер вели Книга на Џонс - Златна книга им нуди на играчите извонредната функција Spin to Win. Оваа функција го комбинира искуството на онлајн слотови и чувство за казино во живо каде што гејмерите можат да играат едно од двете Mega Money Wheels со парични награди и џекпот.

Оваа игра е одличен додаток на зголемениот избор на онлајн слотови на Stakelogic, вклучувајќи ги и неодамнешните додатоци како Жешко чили фест и кралот на кенгур. Компанијата, исто така, неодамна го објави инаугурацијата Супер тркало во Unibet.

Хозе Симон Кадала, главен менаџер на сметки во Stakelogic, забележа дека жанрот „Book of“ го сакаат играчите ширум светот, додавајќи дека Книга на Џонс - Златна книга гарантира дека играчите можат да учествуваат во нивната стара авантура со препознатлив стил. на Стакелошки.

Официјалниот претставник додаде:

„Ова значи големи бонуси и уште поголем потенцијал за добивка. Играчите ќе сакаат да ги откријат тие расфрлани книги, отворајќи ги бесплатните вртења со симболи за проширување на нивниот пат кон пронаоѓање на вистинските богатства скриени во играта. Ова е уште едно големо лансирање за Stakelogic и едно тоа дополнително ќе нè етаблира како прв добавувач на содржини што играчите сакаат да ги играат и кои операторите апсолутно мора да ги складираат во нивните лобија“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04