Вести

October 17, 2020

Студио игри Habanero - Казино игрите што не сакате да ги пропуштите!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Habanero Studio е водечки производител на казино слотови и игри со највисок стандард. Компанијата е специјализирана за производство на онлајн казино игри на маса, како и традиционални игри на земја. Иако Хабанеро можеби не е најголемата ѕвезда во индустријата, компанијата е основана во 2012 година и има глобални мрежни операции од четири различни географски локации. 

Студио игри Habanero - Казино игрите што не сакате да ги пропуштите!

Тие се присутни во места како Јоханесбург, Јужна Африка, Манила, Филипини, Софија, Бугарија и Киев, Украина со седиште во Малта.

Имањето на овие дополнителни отвори, исто така, ќе помогне да се шират нивните пипала низ неколку јурисдикции, што ќе ги охрабри играчите да го оптимизираат својот приход од играње слотови во Хабанеро без никакви ограничувања.

Јазик и валутна приспособливост

Различни јазици се вградени во игрите со слот Habanero, како што се англиски, германски, холандски, француски, италијански, шпански, португалски, грчки и руски, со кинески, корејски, тајландски, виетнамски, јапонски и индонезиски. 

Ова е за да гарантира дека секој може да се вклучи во својата низа игри на својот мајчин јазик и да не се изгуби во преводот, што може да го попречи исходот на нивните игри поради терминологијата.

Друга предност на играњето игри Habanero е можноста за играње во различни валути. Можете исто така да играјте со криптовалути; Играњето Habanero е навистина толку приспособливо.

Личност и искуство

Со речиси една деценија постоење, придружено со четириесетгодишно искуство од екипажот што ги влече конците, овие членови на екипажот се луѓе кои практично го виделе сето тоа во индустријата. Можете да видите повеќе причини зошто слот игри Habanero собираат брза популарност. Екипажот зад нивните креативни трошоци е составен од математичари од врвна класа, инженерски гуруа, неверојатни дизајнери и солидна менаџерска база.

Ниша на играта и клучна карактеристика

Хабанеро откри едноставност при лансирањето на нови игри и ревидирање на модели на стари игри. Овде зборуваме за креативни трошоци. Сега, играчите имаат привилегија да изберат меѓу нивните неверојатни 10 видео покери за покер ентузијасти 13 игри на маса и над 100 слот игри. Сите овие игри ги надминуваат очекувањата во однос на квалитетот на кој ќе внимавате во игрите.

Игрите на Хабанеро се забавни за играње. Сите знаеме дека клучната причина за често играње е поттикот и дополнителната можност што ја даваат програмерите да се надминат меѓусебно, а во овој поглед Хабанеро не е дефицитарен. Ве очекуваат неверојатни награди, браник бонус кругови, па дури и може да се радувате на сите пакети од џекпотот за заработка на пари од Habanero Studio Games.

Насловите како 12 Zodiac се 18-ти видео слот за платежна линија што обезбедува множители на околу 3x победи и прогресивен џекпот само за да ви го разбуди апетитот. Едноставниот факт е дека ќе бидете толку фасцинирани од овие наслови што ќе ве стават во густата работа со пријатно искуство од кое ќе имате корист.

Лиценци и сертификација

Две главни лаборатории за тестирање темелно го тестираа и акредитираа Habanero Gaming; BMM Lab и служи на казино-индустријата 38 години, како во копнената, така и во категоријата онлајн, и даде одобрение за игрите Habanero. Друг познат тест кој помина низ нивните игри е iTech Lab, кој исто така се погрижи нивната вистинитост да биде темелно потврдена.

Затоа, Habanero Games е официјално акредитирана во 16 различни земји низ континентите за да ги пласира своите игри. И сите игри на Habanero се базирани на HTML5 за да се осигура дека сите тие можат да се репродуцираат и на мобилните уреди со IOS и Android, не исклучувајќи ги и десктоп уредите.

Стапки на исплата на слотови Habanero

Вообичаено, пресметките на RTP се просечен процент вообичаено пресметан на повеќе од 10.000 или 100.000 игри или вртења. Како нивни RTP, алтернативно познат како Return-to-Player, е ограничен на 97 проценти, Хабанеро процеп обезбедува неверојатно висок профит и ова е главен плус за гејмерите. Во пракса, голем дел од стапката на исплата од игрите на Хабанеро е претежно најниска со 96,54 проценти, иако е висока до 98 проценти, што е од голема парична вредност.

Топ 10 игри од Хабанеро

  • Loony Blox слот
  • Најсреќен слот за новогодишна елка
  • Еј Слот за суши
  • Слот за Fortune Dogs
  • Разбушавен слот
  • Слот за село на Дедо Мраз
  • Фа Каи Шен Делукс слот
  • Слот за бегство на мртвите
  • Hot Hot Fruit Slot
  • Слот за бонус за кабриолет
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести