Вести

January 16, 2020

Техники за управување со банкротот за коцкање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Водич за тоа како ефикасно да управувате со банкротот за коцкање

Банката е она што ги одржува играчите во казината да играат. Оваа статија им дава совети на коцкарите за тоа како ефикасно да управуваат со нивниот фонд за коцкање. Сите коцкари имаат субсидирам од различна големина. Некои од нив се поголеми од другите лесно заменливи од другите. Коцкарите секогаш имаат банкрот без разлика на зачестеноста на коцкањето со парите што им се на располагање. Сето тоа е да се осигура дека тие се профитабилни коцкари со тоа што ќе направат добри избори и ќе избегнуваат да прават загуби.

Техники за управување со банкротот за коцкање

Коцкарите може да на крајот загубат пари и покрај тоа што имаат конкретен процент на добивка. За коцкарите да играат подолго на нивната банка, па дури и да добијат зголемени шанси за победа, може да се земат предвид следните стратегии. Стратегиите се лесни за примена и делуваат како заштита за средствата одвоени за коцкање.

Разделете се во сегменти

Наједноставниот метод за управување со банкротот за коцкање е со негово делење на сегменти на дневна основа или играње сесии. На пример, поделба на банкротот на пет дела или дури и поделба на коцката што треба да се игра на две сесии дневно и делење на коцката на десет сесии.

Коцкарите треба да престанат да играат откако ќе го изгубат целиот фонд што го одвоиле за сесија или еден ден. Ако имаат завршено сесија или игра за еден ден и сè уште имаат дополнителна готовина, може да ја пренесат на останатите сесии или денови или на друго место да ги користат готовината за други бизниси.

Поставете временски ограничувања

Реалноста е дека многу коцкари губат од време на време, а загубите растат со должината на периодот што го играат. За да се намалат загубите, коцкарите треба да постават строги ограничувања за тоа колку долго ќе играат. Коцкар кој оди во казино треба да одреди време за секоја сесија.

Кога ќе го достигнат зацртаното временско ограничување, повеќе нема да губат и ако победат можат да ги стават парите во џеб како профит. Во случај да одлучат да играат подолго поради победата, запомнете дека на крајот од денот веројатно ќе изгубат. Планирај ги активностите за да избегнеш искушенија за понатамошно играње.

Поставете ограничувања за загуби

За да ги заштитат своите ролни за коцкање, коцкарите треба да постават ограничувања за загубата. Со ова тие нема да играат сесија на која најверојатно ќе загубат пари. Тие треба да постават лимит за загуба на која било сума со која се чувствуваат удобно и да донесат одлука да избегнат да ги бркаат загубите кои би можеле да станат поголеми.

Границите на загубата може да се поделат на денови, патувања или сесии за играње, со што ќе се направи повеќе сегментирање на банкротот. Коцкарите кои играат игри во казино може повремено да го регулираат својот вкупен фонд со приспособување на нивните лимити врз основа на нивните банкроти. На овој начин, тие можат да се погрижат да ја изгубат само количината со која се чувствуваат удобно.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести