Вести

January 9, 2022

Топ 5 совети за коцкање за да избегнете жалење за обложување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн коцкање за вистински пари може да биде многу напорен. Потребна е многу напорна работа, посветеност и дисциплина за да се издлаби ниша за коцкање.

Топ 5 совети за коцкање за да избегнете жалење за обложување

Но, колку и да звучи предизвик, некои играчи ги третираат победите во казино како типичен ден. Значи, што го одделува успешниот коцкар од лут? Еве неколку испробани и докажани совети за коцкање кои ќе ви помогнат да одите професионално.

Совет #1. Усовршете го вашиот стил на играње

Индустријата за онлајн коцкање е огромен свет. Играчите уживаат во еден тон игри распространети низ игри на маса и слот машини. За почетници, можност да играјте ги сите овие онлајн казино игри одеднаш може да биде неодолив.

Но, изборот на еден или два натпревари и посветувањето време и енергија за нив е сигурен билет за успех. Запомнете дека ако се истегнете премногу слабо може да ви биде предизвик да се концентрирате на секоја игра.

Откако ќе изберете игра на која ќе се фокусирате, продолжи и смисли логичен систем. Започнете со истражување на она што треба да направите за да ја добиете играта поконзистентно. Вашиот стратегиски арсенал може да вклучува работи како што се откажување додека сте напред, играње во одредени часови, броење карти и така натаму. Забележете дека игрите како покер бараат од играчите да бидат лукави за да добијат предност.

Можете исто така да ги направите следниве работи за да го подобрите стилот на играње:

  • Водете евиденција за резултатите од вашата игра.
  • Играјте често за да ги усовршите своите вештини.
  • Избегнувајте игри засновани на среќа секогаш кога е можно.
  • Преземајте ризици во добри ситуации.

Совет бр. 2. Управување со пари

Управувањето со банкроти е составен дел од успешното онлајн коцкање. И покрај тоа што создавањето на субсидирам не ги зголемува вашите шанси за победа, тоа ги става играчите во одредена зона на удобност.

Размислете за тоа вака; одвојувањето на доволно голем буџет за коцкање ви овозможува да играте без да се грижите за сметките дома. Банката за коцкање исто така ви овозможува да се фокусирате на играта, а не на намалениот куп чипови.

Но, иако е добро да се има голема банкарска сметка, воспоставувањето ограничување за стоп загуба е уште подобро. Успешните играчи на казино јасно ги дефинираат своите цели на казиното. На пример, можете да поставите ограничување за стоп-загуба од 5% за секоја сесија на коцкање.

Значи, под претпоставка дека имате банкрот од 500 долари, тоа значи дека треба да ја напуштите сесијата откако ќе изгубите 25 долари. Ова ви овозможува да играте почесто и да добивате некои победи во процесот.

Совет бр. 3. Учете од најдобрите

За да успеете во било што, учете од најдобрите. Овој концепт се применува и во индустријата за коцкање. Интелигентните почетници се трудат да разберат што прават професионалците за да постигнат резултати.

Ова може да биде типот на системот што го користат, игрите што ги играат, износот на банкротот итн. Дури и ќе сфатите дека успешните играчи во најдобрите онлајн казина не користат комплицирани системи.

Но, иако ова може да звучи едноставно, наоѓањето на вистинската личност да ве држи за рака може да биде предизвик. За среќа, има стотици упатства за коцкање на канали како YouTube, Vimeo и многу повеќе. Исто така, ќе прочитате повеќе добро истражени рецензии за казино и совети за коцкање. Затоа, искористете ги информациите што ќе ги најдете на интернет во ваша корист. Само не верувајте во се што ќе прочитате.

Совет #4. Искористете ги предностите на бонусите

Бонусите се вообичаени во онлајн просторот за коцкање денес. Вообичаено, најдобрите онлајн казина ги наградуваат играчите со бонус пари и бесплатни вртења.

Ова обично се случува откако играчот ќе го заврши процесот на пријавување и ќе направи минимален депозит. Истите казина нудат и награди за лојалност на играчите, како бонуси за депозит и попусти за да ги ублажат од загубите.

Тоа, рече, секогаш зграпчете ја секоја можност да играте бесплатно во казиното. Играњето со бесплатни вртења и бонус пари ќе ви помогне многу да го заштитите вашиот субсидирам. Сепак, немојте да барате сè што е понудено. Некои казина може да го поништат напредокот на вашиот бонус за едноставно барање неколку понуди одеднаш. Исто така, прочитајте го бонус ситно печатење пред да играте.

Совет #5. Знајте кога да се откажете

Како што беше кажано претходно, најдобра практика е да се откажете откако ќе изгубите одреден процент од вашата банка. Но, тоа не е единственото сценарио да се подигне белото знаме. Секогаш заминувајте веднаш штом ќе сфатите некој профит. Тоа може да биде откако ќе додадете 20%, 50%, па дури и 100% на вашата банка. Не постои поедноставен начин да се победи „злобниот“ раб на куќата од овој.

Дополнително, внимавајте на симптомите на зависност од коцкање и впијте ги во пупка веднаш штом ќе се појават. На пример, можете да тргнете бавно кога ќе почнете да се обложувате со вашата кредитна картичка или пари наменети за други важни работи.

Исто така, обложувањето не треба да го замени вашиот социјален или професионален живот. Сè на сè, коцкајте за забава и побарајте стручна помош веднаш штом работите ќе почнат да одат на југ.

Заклучок

Коцкањето преку Интернет за вистински пари на прво место треба да биде забавно. Поради оваа причина, дефинирајте го вашиот стил на игра и не пропуштајте шанса да се обложувате со бонус пари. Пред сè, коцкајте само средства што ви е удобно да ги изгубите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести