Вести

February 27, 2021

Топ 6 совети како да се избегне измама во онлајн казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Играњето онлајн казино игри може да биде забавно и профитабилно додека во одреден момент не ве измамат. Ова може да бидат хакери, колеги играчи или самата интернет страница за коцкање. Во зависност од висината на штетата, повеќето играчи се чувствуваат фрустрирани и ветија дека никогаш повеќе нема да учествуваат во онлајн коцкање. За среќа, овој водич ве запознава со пет совети и трикови кои ќе ви помогнат да избегнете измама на онлајн казино. Продолжи да читаш!

Топ 6 совети како да се избегне измама во онлајн казино

6 совети како да се избегне измама во онлајн казино

1. Секогаш започнувајте со информациите за лиценцирање

Најдобрите онлајн казина обично може да се пофали со важечки лиценци со јасно прикажани информации за лиценцирање. За жал, таквите локации за коцкање се малку и широки. Затоа, започнете со пребарувањето за локација за коцкање со темелна проверка на информациите за лиценцирање. Најбезбедните онлајн казино платформи имаат лиценци од популарни тела како UKGC, MGA, Владата на Курасао итн. За да потврдите, скролувајте надолу на почетната страница на страницата за коцкање и потоа кликнете на името на достапното лиценцирање на органот. Ќе го видите сертификатот за лиценцирање.

2. Проверете ги давателите на софтвер

Софтверот развиен на страницата за коцкање не само што обезбедува неспоредлива забава, туку и безбедност. Играјте само игри обезбедени од доверливи програмери. Пребарајте имиња на брендови како Microgaming, Betsoft, Playtech, NetEnt, Гринтуб и така натаму. Измамните онлајн казина обично соработуваат со малку познати развивачи на софтвер за да ги измамат играчите. Накратко, тие обезбедуваат играчот да ги изгуби сите облози, без оглед на нивното ниво на вештина и искуство.

3. Погледнете ја сертификацијата на играта

Сите сериозни коцкари сакаат да победат. Значи, најважно е да играјте казино игри кои се сертифицирани за правичност и чесност. За да знаете дали играта ги поминала сите тестови за правичност, побарајте сертификат од тела како што е eCOGRA. Ова независно тело гарантира дека обложувачите се коцкаат на фер, чесна и сигурна платформа. Тие дури одат дотаму што гарантираат дека добивките се обработуваат навремено и ги решаваат сите спорови меѓу вклучените страни. Како и со лиценцата за казино, кликнете на логото eCOGRA за да ги видите сертификатите за играта.

4. Проверете ги одобрените методи за депозит

На почетокот на 2020 година, обложувањето со кредитни и дебитни картички стана нелегално во ОК. Затоа, тоа е без размислување дека било кој онлајн казино во Велика Британија што го поддржува овој начин на плаќање е измама. Но, тоа не е се. Играчите треба да проверат за реномирани начини на плаќање како PayPal, Skrill, Neteller и многу повеќе. На пример, познато е дека PayPal работи со регулирани и искрени сајтови за коцкање. 

Што е најважно, прочитајте ја страницата T&C за да го знаете времетраењето на депозитот и повлекувањето за достапните начини на плаќање.

5. Тестирајте ја поддршката за корисници

Еден од најлесните трикови за идентификација на непријателска локација за коцкање е да контактирате со поддршката. Испратете им порака преку функцијата за разговор во живо или е-пошта и поставувајте прашања за нивните услуги. Играчите можат дури и директно да контактираат со нив преку телефонска поддршка. Ако нивниот одговор е брз и професионален, тоа е веројатно легитимно казино. Друга работа, најдобрите онлајн казина обезбедуваат 24/7 корисничка поддршка. На овој начин, обложувачите можат да добијат помош во секое време, насекаде.

6. Прочитајте ги Условите пред да се регистрирате

Доверливото онлајн казино треба да има јасна и јасна страница со Услови и правила за разбирање. Тука играчот може да знае сè за казиното. Тоа ги вклучува информациите за лиценцирање, барањата за обложување бонус, начините на плаќање, условите за завршување на сметката, достапноста на земјата итн. Исто така, измамничките казина често работат во земји со релаксирани прописи за коцкање.

Клучни производи за носење

Секогаш е мудро да бидете дополнително внимателни со нешто што допира до вашите финансии. Но, немојте толку да се плашите од онлајн коцкањето што целосно да се откажете од онлајн казина. Мудриот потег е да преземете проактивни чекори за да се заштитите од непријателските онлајн казина. И не заборавајте да барате прегледи на играчи преку Интернет.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести