Вести

March 1, 2021

Трикови за управување со банкротот на онлајн казиното

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Сите онлајн казино играчи се придружуваат на оваа индустрија за да победат и да заработат профит. Сепак, ризикувањето пари е неизбежно во овој свет. Значи, колку треба да ризикува играчот на казино без да им наштети на нивните финансии? Иако одговорот на ова прашање не е јасен, некои совети за управување со банкроти на казино може да ви помогнат да останете во живот. Продолжете да читате!

Трикови за управување со банкротот на онлајн казиното

Совет #1. Поставете буџет

Ако барате да се придружите на профитабилните онлајн коцкање сцена без буџет, тогаш сте во груб финансиски шок. Исто како што одвојувате одредена сума за вашето домаќинство во текот на неделата, имајте сума што сте спремни да ја изгубите додека се обложувате. Повторувам, никогаш не обложувајте сума без која не можете да живеете. Всушност, тие имаат буџет што може да ги одржи долгите серии на губитници. Затоа што, за жал, тоа е ѓавол со кој сите играчи мора да се сретнат во овој свет што не простува.

Совет #2. Дознајте ја совршената големина на банкротот

Откако одлучивте да користите банкрот за коцкање, време е да пресметате колку работи за вас. Во зависност од големината на вашиот џеб, банкротот може да биде мал или голем. На пример, ако сте ловец на високи ролери или џекпот, вашата банка треба да изнесува илјадници долари. Тоа е затоа што џекпот или игрите со висока варијанса исплаќаат огромни суми, но во подолг период од игрите со мала варијанса. Исто така, експертите препорачуваат субсидирам 1000 пати поголем од минималниот облог на маса за блек џек.

Совет #3. Повлечете го вашиот депозит

Ова звучи прилично едноставно, нели? За жал, повеќето играчи на казино не се сеќаваат да повлечат што и да користеле како влог кога ќе постигнат среќа. Најдобро е да го искеширате вашиот првичен износ на депозит. На овој начин, ќе си играте со парите од бонусот. Но, тоа не значи дека треба да играте користејќи ги вашите добивки без разлика колку се големи. Секогаш банкарирајте ја секоја пристојна сума што ќе ја добиете за да избегнете реинвестирање во облог. Може да завршите да изгубите сè.

Совет #4. Искористете ги предностите на бонусите

Бонуси за онлајн казино доаѓаат како бесплатни вртења, враќање на готовина, бесплатни пари итн. Како интелигентен играч, секогаш барајте ги бонусите за многу да го зголемите вашиот субсидирам. Запомнете, сепак, дека овие награди доаѓаат со строги барања за обложување. Коцкањето користејќи бесплатни пари им овозможува на играчите да ја почувствуваат разновидноста на играта без да потрошат пара. Само погрижете се внимателно да поминете низ ситните букви. Исто така, барајте бонуси само од регулирани онлајн казина.

Совет #5. Имајте самоконтрола

Неопходно е секогаш да имате контрола над сите ваши активности во игра. Вообичаено е понекогаш да се чувствувате фрустрирани од колегите играчи или од студената серија на губитници. Во тој случај, земете здив и избегнувајте да ја менувате вашата игра за да го задоволите вашето расположение. Секогаш придржувајте се до вашиот дневен лимит за субсидирам и отежнувајте го пристапот до средствата што треба да ги додадете во вашата банка. Исто така, избегнувајте да пиете за време на сесиите за игри, бидејќи тоа може да влијае на вашите способности за донесување одлуки. И што е најважно, знаете кога да се откажете.

Совет #6. Земете Gameplay Records

Како веројатно ќе го следите вашето искуство со играње, ако не со водење евиденција? Водењето евиденција може да ви помогне да ја знаете сумата што ја обложувате во добар ден и кои игри се попрофитабилни. Тоа исто така може да ви помогне да одредите дали правите загуби или профит. Тоа е веројатно најкритичниот аспект на одговорното коцкање и управувањето со банкроти. Затоа, секогаш знајте што правите ако сакате да станете професионален коцкар.

Збирот

Следењето на советите се надеваме дека ќе ви помогне да управувате со вашиот буџет за онлајн казино и да имате контрола додека се коцкате онлајн. Можеби ќе завршите и подлабоко да барате други формули за управување додека продолжувате да играте и стекнувате повеќе искуство. Но, дотогаш, погрижете се да изберете субсидирам во зависност од тоа што можете да си дозволите да изгубите. Ако не можете да го изгубите, не се обложувајте!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести