Вести

November 3, 2020

Што го прави Elk Studio толку популарно?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Elk Studios е еден од најмладите играчи во лигата на даватели на игри, кој е основан дури во 2013 година висококвалитетни слот игри кои се специјално наменети да се користат на мобилни уреди и мобилни казина.

Што го прави Elk Studio толку популарно?

Револуционерен момент во 2020 година

За време на ICE London 2020, EIK Studio одржа натпревар за индустриски слот во кој првата награда ќе се вклучи во уникатна игра која ќе биде претставена подоцна оваа година. Шведскиот оператор Svenska Spel Sport & Casino заврши на врвот на семафорот. Нивната претстојна игра Nitropolis ќе биде објавена на 3-ти ноември.

„Секогаш сакаме да ги испробаме новите игри на ELK Studios кога е време за натпревари на оператори. Беше екстра слатко да се победи за време на ICE кога првата награда беше ексклузивна промоција на играта. Сега со нетрпение очекуваме да им понудиме Nitropolis на нашите играчи исклучиво за двајца недели!"

Стефан Молин – Менаџер онлајн казино во Svenska Spel Sport & Casino AB

„Ангажманот е обично висок кога ги водиме нашите натпревари на оператори во ELK Compete. Но, за време на ICE кога првото место беше ексклузивно лансирање, бројките поминаа низ покривот. Добро одиграна Svenska Spel! Се надеваме дека вашите играчи ќе уживаат во она што веруваме дека ќе биде нашето најголемо издание оваа година!"

Мартин Лерби – Главен директор за продажба во ELK Studios

Казино игри и прекрасни визуелни слики

Додека толку многу фирми кои развиваат софтвер се концентрираат само на ширење на огромен број игри, студиото Elk избра да го земе едноставно бројот и да изгради игри што точно ќе го прикажат интересот на играчите на казино ширум светот. Со нивните неверојатни визуелни и анимации и иновативни математички рамки кои прават некои импресивна механика на игра, шведските креатори несомнено успеаја да го направат тоа.

Elk Studios ја стекна привилегијата да ви обезбеди мобилна услуга за прв пат преку стотици одобрени оператори и филијали низ целиот свет.

EIK Studio онлајн казино идеологија

ЕЛК енергично ги помести границите на онлајн казино пазар во обид да се импресионира и оптимизира искуството во игра на играчите.

Концептот е клучот

Тие секогаш продуцираат идеологии за игри подготвени да се претворат во концепти. Нивното искуство е дека најдобрите идеи за игри треба да имаат моќен модел на игра и инспиративна нарација што добро се вклопува заедно.

Прекрасно уметничко дело

Тие ја сакаат острата уметност и дизајн. Од назначениот звук, вртливите анимации и неверојатната графика, нивното внатрешно студио не остава простор за дупки за производство на професионален производ од висока класа.

Силен математички модел

Математичката структура е местото каде што тие постепено се воспоставија. Тие работат со статистичко моделирање, облак компјутери и големи податоци за креирање, подобрување и потврдување на нивните производи. 


Ексклузивни карактеристики на EIK Studio Games - Стратегија за обложување

Elk разви иновативна алатка наречена Стратегии за обложување. Ова му овозможува на софтверот да генерира однапред одредена стратегија за обложување за гејмерите што може динамички да ги приспособува нивоата на облози врз основа на збирка однапред дефинирани упатства. Сепак, треба да го исклучите ако сакате да играте без него.

Уште поспецијален аспект на Elk Studio е функцијата „Play On“, која ќе се активира доколку гејмерот стави 25 облози и му понуди на гејмерот шанса да заработи бесплатни вртења. Тоа е еден вид шема за лојалност, не само што ќе го промовира задоволството на потрошувачите, туку и создава дополнителен степен на возбуда.

4. Стратегија за обложување на EIK Studio Games

Скокач - Подигнува при победа

Значително подигнете ја стапката на обложување за еден во секој победнички круг додека не достигнете четири нивоа над вашиот основен облог. Стапката на обложување ќе се ресетира на основен облог по поразен круг. Освежете се по секоја загуба.

Оптимизатор - Вложува % од салдото

Автоматски го менува износот на вашиот облог додека се синхронизирате со салдото. Оптимизаторот го поместува облогот нагоре и надолу до најблиското ниво на облог под избраниот процент.

Бустер - Подигнува при загуба

Зголемете го нивото на облогот за еден по секоја друга изгубена рунда додека не достигнете четири нивоа над вашиот основен облог. Нивото на облогот се ресетира на основниот облог по победничката рунда. Се ресетира по победата во играта.

Израмнувач - Подигнува по 5 последователни загуби

Го подига облогот за две нивоа по пет порази по ред. Се ресетира по победа.

Студио игри на EIK што треба да ги играте:

  • Посетителите
  • Големото богатство
  • Дијабола ролна
  • Зона на соништата
  • Црна река злато
  • Крвната страст
  • Крстоносец
  • Микро витези
  • Удри силно
  • Лебед

Понатамошно читање

Ново издание на играта 2022 година: Неверојатна вселенска авантура со Ilogicool од Elk Studios

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести