Вести

January 16, 2020

Што е нестабилност?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Нестабилноста, колоквијално позната како дисперзија во однос на казиното, е ризикот вклучен во играњето одредена игра. Кога станува збор за онлајн слотови, нестабилноста се однесува на фреквенцијата на исплата и износот што играчите очекуваат да го освојат по обложувањето на одреден слот. Нестабилноста со средна големина е компромис помеѓу висока и ниска нестабилност. Слот со голема нестабилност ќе ги награди играчите со повисоки износи, но исплатите не се редовни. Од друга страна, слотот со мала нестабилност почесто ќе им плаќа на играчите со мали или средни износи. Слотови со висока нестабилност се за оние кои преземаат големи ризици и се поризични од слотови со ниска нестабилност.

Што е нестабилност?

Слотови со висока нестабилност

Слотови со висока нестабилност се оние со значителни разлики помеѓу максималниот и минималниот износ на добивка. Како што споменавме, тие се најризични. Сепак, способноста на слотови со висока нестабилност да доделуваат позначајни добивки, ги возбудува фановите и се популарни меѓу искусните онлајн казино играчи или кој било друг коцкар кој сака да освои голема.

Кога да играте слотови со висока нестабилност

Кога играчот е тип на личност „голема победа или изгуби се“ Кога играчот е доволно трпелив за да чека подолги периоди за да го постигне голем кога играчот има повеќе од доволно пари и е подготвен да си ја проба среќата на џекпот и медиум до големи награди Слотови со мала нестабилност Слотови со ниска нестабилност се популарни меѓу неискусните играчи и случајните гејмери кои се обложуваат само за забава или сакаат полека да го градат својот занает на ова поле. Сите џекпот на милионери и сите добивки што се стотици пати повеќе од првичните облози се сметаат за слот со висока нестабилност.

Кога да играте слотови со мала нестабилност

Играње за забава или забава Кога играчот сака да се коцка со малку пари во текот на подолг период Кога играчот не сака сето тоа да го ризикува За обични и нови играчи кои сакаат да ја совладаат уметноста на коцкањето преку Интернет Кога играчот сака често да добива пари

Како да се одреди нестабилноста

Одредувањето на нестабилноста не е лесна задача затоа што ниту едно казино не ги открива овие информации. Но, многу е полесно да се утврди колку е испарлив слотот откако ќе поминете време на него. Обложувачите потоа можат да кажат дали често добиваат мали суми или чекаат со векови додека не постигнат џекпот. На крајот на краиштата, првото нешто што треба да се погледне кога се одредува нестабилноста е табела за плаќање на слотот. За џекпот и награди со средна големина, платата е поретка и многу нестабилна. Имајќи предвид дека нестабилноста се учи преку игра, обложувачите треба да играат бесплатно пред да ги ризикуваат своите вистински пари. Лесно е да се најдат платформи кои поддржуваат бесплатни игри без вистински пари.

Која е разликата помеѓу високата и ниската нестабилност?

Научете го значењето на нестабилноста кога станува збор за онлајн казино игри и главните разлики помеѓу висока нестабилност, средна нестабилност и ниска нестабилност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести