Вести

July 24, 2023

4ThePlayer ќе започне да ја емитува својата иновативна содржина на Livespins

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

4ThePlayer, брзорастечки развивач на иновативни онлајн слотови, стана најновиот развивач на игри кој се приклучи на револуционерната платформа Livespins. Тоа е модерна платформа која им овозможува на гејмерите на онлајн казино да ставаат облози зад нивните омилени стримери или амбасадори на брендови.

4ThePlayer ќе започне да ја емитува својата иновативна содржина на Livespins

По договорот, преносите на Livespins ќе го додадат изборот на 4ThePlayer со најдобри перформанси онлајн казино игри на нивните преноси. Стримерите ќе ги поканат своите следбеници да споделат во возбудливата возбуда што ја носи секој спин.

Некои од игрите што ќе се приклучат на платформата за пренос во живо вклучуваат:

  • 4 тајни пирамиди
  • 9K Конг во Вегас
  • 5 Doggy долари

4Играчот е солидно дополнување на растечкото портфолио на слотови на Livespins. Платформата моментално вклучува игри од водечки студиски партнери како што се:

  • Опуштете се играње
  • Игдрасил
  • iSoftBet

Основана во 2018 година, 4ThePlayer ја објави својата прва игра во ноември 2019 година. Студиото е основано од индустриски експерти кои сакаат да играат слотови во најдобрите онлајн казина, позиционирајќи ја компанијата како главен предизвикувачки бренд во секторот. Ова искуство му овозможува на студиото да создаде иновативни казино игри со неспоредлива забава и возбуда. Студиото се проширува на различни пазари, вклучително и неодамна во Мичиген, Соединети Држави.

Стримерите на Livespins сега ќе отпакуваат нови слотови од студиото, како нивните неодамна објави 5 Doggy Dollars, и прошетајте ги гејмерите низ механиката и функциите спакувани во секоја игра. Дополнително, тие ќе ги прикажуваат игрите што ги нуди 4ThePlayer на нивните следбеници и играчи, кои можат веднаш да учествуваат во акцијата со ставање облози зад сцената.

Играчите исто така ќе уживаат во заедничкото искуство со избирање на сопствен износ на облог и број на вртења. Тие можат да зборуваат со преносители во живо и со другите играчи преку одговори и емотикони. Од студиото велат дека ова дава ново ниво на општествено искуство.

Мајкл Педерсен, главен комерцијален директор во Livespins, коментира:

„Livespins обезбедува сосема нов начин за играчите да искусат онлајн казино, но тоа значи дека обезбедува и нов формат за студиата да ги придвижат своите игри до играчите и одлично е што 4ThePlayer ја искористи можноста што ја дава. Студиото брзо се прослави за себе преку развивање слотови кои не само што ги исполнуваат, туку ги надминуваат очекувањата на играчите, а нашите стримери сега ќе можат да ја искористат оваа феноменална игра за да ги израмнат нивните преноси и да создадат возбудливи преноси со акција, кои исто така го претставуваат 4ThePlayer на многу поголема публика од било кога претходно“

Ко-основачот на 4ThePlayer и комерцијален и маркетинг директор, Хенри Меклин, додаде:

„Пренесувањето во живо го зафаќа секторот на онлајн казино и со Livespins имаме партнер кој ни овозможува да го максимизираме потенцијалот овде, но на начин што е одржлив и одговорен. Сè што правиме е да го испорачаме најдоброто искуство со играчите – толку многу , тоа е во наше име - и едвај чекаме да ги видиме стримерите на Livespins како ги палат ролните на нашиот пакет слотови и им ги прикажуваат на играчите кои исто така можат да се приклучат со обложување зад акцијата

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04