Вести

June 11, 2023

6 најголеми победи некогаш забележани на Мега Мула Џекпот од Microgaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Mega Moolah е онлајн слот машина за прв пат претставена од Microgaming во 2006 година. Се смета за еден од најдобрите онлајн слотови да игра поради неговата високо ангажирана и наградувачка природа. Досега, Мега Мулах има исплатено преку 1 милијарда евра на среќните играчи, а некои од овие победи поставуваат рекорди во индустријата за коцкање. Значи, оваа статија ги наведува петте највисоки победи документирани во прогресивниот џекпот на Мега Мула од неговото основање. 

6 најголеми победи некогаш забележани на Мега Мула Џекпот од Microgaming

1. 19,43 милиони евра во април 2021 година

Во април 2021 г Microgaming објави дека легендарниот автомат постави нов рекорд откако уплати огромна победа од 19,43 милиони евра. Играчот од Белгија играше Absolootly Mad: Mega Moolah на еден од регулирани казино сајтови. Досега, оваа победа останува највисока за онлајн слотот во неговата шарена историја. 

2. 18,91 милиони евра во октомври 2018 година

Пред епската победа погоре, Microgaming објави на 3 октомври 2018 година, дека среќен играч на Казино Гранд Мондиал постави нов рекорд на исплата. Ова е откако играчот го активира џекпотот од 18,91 милиони евра на Мега Мула со облог од само 75 центи. Интересно е тоа што прогресивната џекпот мрежа на Microgaming платила повеќе од 948 милиони евра до моментот кога се случувала оваа победа. 

3. 17,89 милиони евра во октомври 2015 година

Оваа победа е посебна за Microgaming бидејќи помогна да се стави џекпотот на Mega Moolah на мапата на iGaming. Во 2015 година, Џон Хејвуд, британски војник од Кру, ја доби исплатата од 17,89 милиони евра, што тогаш беше нешто над 20 милиони долари. Авганистанскиот ветеран го постигна џекпотот со облог од 25 п Betway, едно од најдобрите онлајн казина во Обединетото Кралство. 

4. 7,23 милиони евра во август 2021 година

Во август 2021 година, еден среќен играч го симна џекпотот од 7,23 милиони евра додека играше Мега Мула. По оваа победа, неименуваниот играч стана 101-от играч кој е благословен од мрежата на џекпот. Играчот ја доби добитната сума паушално. 

5. 6,25 милиони евра во август 2021 година

Август 2021 година беше среќен месец за играчите на Мега Мула. Пред победата од 7,23 милиони евра, легендарниот автомат му исплати 6,25 милиони евра на анонимен играч, со што стана 100-ти добитник на оваа мрежа на џекпот. Интересно, победниците од август 2021 година постигнаа џекпот играјќи во истиот бренд на казино. 

6. 3,25 милиони евра во декември 2019 година

На 5 декември 2019 година, Microgaming објави дека нејзиниот џекпот Мега Мулах платил 3,25 милиони евра на играч на Битие казино во Обединетото Кралство. Анонимниот играч ја доби седумцифрената исплата со облог од 7,25 евра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести