Вести

January 16, 2020

9 луди и вистинити обложувачки приказни кои навистина се случиле

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Дали некогаш сте слушнале за грабежи во казино, добивки и загуби кои изгледаат неверојатно? Еве 10 приказни кои навистина се случиле во казина и платформи за коцкање.

9 луди и вистинити обложувачки приказни кои навистина се случиле

Одвреме-навреме, луѓето силно го удираат, додека други го губат своето обложување на богатството. Вистина е да се каже дека коцкањето може да го промени животот на една личност.

Следниве десет приказни се едни од најлудите во светот на коцкањето.

1. Излез од Ethereum Rip-Off

Онлајн коцкар си замина со огромно богатство откако го победи Fomo3D, популарната игра Ethereum. Тој успеа да си обезбеди огромни 3 милиони долари. Тој го надмина тешкиот подвиг на онлајн коцкањето. Тоа беше извонреден напор што му помогна да ги надмудри и луѓето и играчите на бот.

2. Талентот на Мајкл Џордан е потрошен

Коцкарското однесување на Мајкл Џордан предизвика НБА да го пензионира. Се обложувал на сè, дури и на товарење на багажот на аеродромите, а еднаш изгубил 300.000 долари обложувајќи се на голф.

3. Пасторот што го ограбува казиното

Грегори Болусан, свештеник од Лас Вегас, вооружен со пиштол и ранец украл 29.000 долари и 30.000 долари пред да биде уапсен.

4. Грабеж при коцкање

Кери Џонсон ограбил банка во 2016 година во Западна Вирџинија за време на неговата пауза за коцкање. Тој е фатен поради видео снимката на која се гледа како го напушта коцкарницата пред грабежот.

5. 60K на рулет

Џејк Коди, врвен покер играч во Обединетото Кралство, ги обложил своите добивки од шампионатот во покер, близу 59.992 долари и победил, удвојувајќи ги своите пари.

6. Следејќи го советот на девојката му заработи 1300 долари од само центи

Кевин Масели го послуша советот на својата девојка и прокоцка 0,14 долари на обложување со коефициент 1000 спрема 1 на игрите на NCAA. Навистина не можеше да поверува кога дозна дека освоил 1.345,78 долари. Со парите има намера да купи прстен за запросување на својата девојка.

7. Полуда приказна за инвестирање 5 долари и собирање 1 милион долари за возврат

Обложувајќи се со 5 долари на покерот со три карти „Бонус со 6 карти“, Харолд Мекдауел не можеше да верува во својата среќа. Тој го погоди Royal Straight Flush of Diamonds со шест карти за да освои 1.000.000 долари. Неговата сопруга, исто така, штотуку беше прогласена за без рак претходниот ден.

8. Загуба што го менува животот за време на онлајн игра со рулет

Зависник од коцкање признал дека изгубил 155.270 долари во онлајн рулет игра во рок од 26 минути.

9. Каење за коцкарите

Еден Австралиец изгубил 400.000 долари коцкајќи за еден ден, во, како што ги нарече лоши одлуки, поради медицинската реакција на неговите лекови против болки.

Ова се само неколку од врвните приказни во светот. Повеќето се шокантни, додека други се фасцинантни. Сепак, добро е да се најде соодветна перспектива за гледање на приказните. Тие нудат многу насоки за тоа што да правите, а што да не правите кога станува збор за коцкање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести