Вести

April 15, 2024

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Клучни производи за носење

  • Соработката помеѓу BetMGM и GameCode воведува иновативна механика на игри и возбудливи нови наслови на американскиот пазар.
  • Првичните лансирања во Мичиген и Њу Џерси забележаа значителен успех, со планови за проширување во повеќе држави.
  • Партнерството на BetMGM и GameCode ја одразува заедничката посветеност за подобрување на искуството на iGaming со висококвалитетна, привлечна содржина.

Во потег што ја разбранува американската сцена на iGaming и спортско обложување, BetMGM ги здружи силите со GameCode, напреден развивач познат по својата револуционерна механика на игри и волшебна содржина. Оваа соработка означува клучен момент, ветувајќи дека ќе донесе нов бран на иновации и возбуда кај играчите низ целата нација.

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД

Партнерството веќе започна со лансирање на неколку серии на игри што привлекуваат внимание, вклучително и Бум Бум Бум, Злато Злато Злато, Супер 3, и HammerCash. Овие наслови, кои дебитираа во Мичиген и Њу Џерси преку директни интеграции, се само почеток, со повеќе иновативни понуди на хоризонтот.

Стратешкиот сојуз, кој се развиваше зад сцената, беше официјално потврден минатиот четврток, сигнализирајќи значаен чекор напред во еволуцијата на американскиот пазар за игри на игри. Потпретседателот на BetMGM за производи и содржини за игри, Оливер Бартлет, изрази ентузијазам за раниот успех на насловите GameCode на платформата BetMGM, истакнувајќи ги нивните силни перформанси и позитивниот прием од играчите.

Според Бартлет, BetMGM е посветен на курирање на понуда за игри што одекнува кај играчите, искористувајќи ги партнерствата со компании како Entain и GameCode за одржување на највисоките стандарди во понудата за игри достапна на пазарот. GameCode, со своите корени во секторот на тули и малтер и беспрекорна транзиција кон онлајн царството, носи богато искуство и иновации во ова партнерство.

Извршниот директор на GameCode, Мет Хански, го повтори ова чувство, истакнувајќи ја амбицијата на компанијата да има трајно влијание со секое ново издание. „Ние иновираме со темпо што е тешко да се достигне“, рече Хански, нагласувајќи ја уникатноста и привлечноста на насловите на GameCode на пазарите каде што се моментално достапни. Посветеноста на компанијата за иновации и квалитет е очигледна во првите рангирања на нејзините игри во активните држави.

Wojciech Ziniewicz, главен директор за технологија на GameCode, ја нагласи техничката извонредност зад нивните игри, кои работат на напреден сервер за далечински игри. Оваа поставка обезбедува непречена, непрекината игра за партнерите и нивната публика, поставувајќи ја основата за понатамошно проширување како што се развиваат регулаторните пејзажи.

Ова партнерство помеѓу BetMGM и GameCode не само што го најавува доаѓањето на свежа, иновативна содржина за играчите во САД, туку и ја зајакнува посветеноста на двете компании да ги поместат границите на она што е можно во сферата на iGaming. Како што продолжуваат да објавуваат нови наслови и да го прошируваат својот дофат, иднината на iGaming во САД изгледа посветла - и повозбудлива - од кога било.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести