Вести

May 4, 2023

Betsoft Gaming дебитира привлечност и богатства со саксии O' Gold

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Betsoft Gaming, истакнат провајдер за забава за коцкање, планира да ги земе играчите во врвни онлајн казино сајтови на авантура до крајот на виножитото со привлечност и богатства. Оваа авантура со ирска тема се случува на пет тркала и 50 линии за обложување, каде играчите можат да доживеат огромни победи. Како што се очекуваше, леприконот ќе биде воодушевен што ќе ви обезбеди многу среќни можности, со колосални симболи, диви за плаќање и бесплатни вртења. 

Betsoft Gaming дебитира привлечност и богатства со саксии O' Gold
  • Играта е сместена во жив свет на Lucky Shamrocks, Rainbow Wilds и Horseshoes. 
  • Најпрофитабилниот симбол е Pot O' Gold, кој може да ги награди играчите со прекрасен облог од 20 пати доколку го спуштат. 
  • Сè што е потребно е едно среќно вртење, а малиот леприкон ќе скокне во тенџерето, предизвикувајќи макариите да дивеат додека се излева златото.

Кога на ролните ќе се појават три леприконски распрсници кои изгледаат како „Плаци горе“, играчите можат да активираат 8 бонус игри, носејќи ги подлабоко во волшебното царство. За време на вртењата, втората, третата и четвртата ролна може да се комбинираат за да формираат единствена, колосална ролна со Колосални симболи.

Како што е Бесплатни вртења режимот продолжува, играчите може да очекуваат големи победи и пет од еден вид. Покрај тоа, колосалниот симбол може да слета на централната ролна, активирајќи ја функцијата и доделувајќи дополнителни три бонус вртења. 

Играта има и диви симболи кои доделуваат исплати. Rainbow Wilds може да додели иста сума на пари како и премиум симболот на играта, Pot O' Gold. Исто така, дивините можат да ги заменат сите икони освен Scatter и може да се појават на сите ролни и Колосалниот симбол во функцијата на големата ролна.

Но, бидете внимателни бидејќи Charms и Treasures обезбедуваат многу нестабилно искуство со игри, иако со многу победи. На теоретски RTP (враќање на играчот) изнесува 95,08%, а максималниот потенцијален принос од 1414,64x. За оние кои не сакаат да ги чекаат бесплатните вртења, функцијата Купи на Betsoft им овозможува веднаш да скокнат во играта.

Анастасија Бауер, Шефот за управување со сметки на Betsoft Gaming, коментираше за Charms and Treasures, велејќи: 

„Charms and Treasures обезбедува прекрасна пролетна естетика во овој слот полн со функции. Играчите ќе бидат воодушевени од непречената и многу брза игра заедно со фантастичните карактеристики и потенцијалот за чести победи. Намерно широкиот опсег на обложување обезбедува универзална привлечност на сите нивоа на играчи. Ние очекуваат многу позитивна реакција на Charms and Treasures“. 

Лансирањето на Привлечност и богатства се случи на 27 април 2023 година. Сега е дел од растечката колекција на BetSoft онлајн казино слотови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести