Вести

September 18, 2023

BGaming го додава NetBet на својата глобална мрежа на онлајн казино во најновата зделка

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

BGaming, врвен снабдувач на содржини во казино, го објави својот најнов договор за дистрибуција на содржина. Овој пат, компанијата влезе во партнерство со NetBet, водечки онлајн казино бренд во Европа и во светот.

BGaming го додава NetBet на својата глобална мрежа на онлајн казино во најновата зделка

По договорот, NetBet го зголеми својот избор на игри со слотови со врвен квалитет од BGaming. Студиото за игри е познато по создавање возбудливи и визуелно привлечни онлајн казино игри од 2012 година, а оваа соработка им дава на играчите пристап до повеќе од 5.000 игри, една од најпространите библиотеки за игри таму.

Во соопштението се вели тоа NetBet е воодушевена што ќе и овозможи на својата глобална заедница на гејмери ​​пристап до изборот на BGaming онлајн слотови и игри на маса. Некои од игрите со врвни перформанси кои ќе бидат лансирани на регулирано онлајн казино вклучуваат:

  • Диви пари
  • Лејди Волф Мун Мегавејс
  • Милијарда бонанца

NetBet потпиша договори со водечки развивачи на софтвер, при што BGaming се приклучи на неодамнешните додатоци како што се Свинт и CT Interactive. Од друга страна, BGaming продолжува да објавува нови онлајн слотови, со Бонанза од коски, мексикански слот со тема Ноќта на вештерките, кој е најновото дополнување.

Коментирајќи го партнерството, Клаудија Џорџевичи, ПР менаџер на NetBet, рече:

„Среќни сме што соработуваме со BGaming за да ја донесеме нивната палета на уникатни и забавни онлајн казино игри во нашата посветена глобална заедница на играчи

Олга Левшина, шеф на продажба во BGaming, додаде:

„Воодушевени сме што нашата содржина за игри сега ќе биде достапна за играчите на NetBet. BGaming нуди разновидно портфолио на игри, што опфаќа слотови, секојдневни игри, несреќни игри и игри со карти. И сите игри се тестираат од вистински играчи за време на процесот на развој , што ни помага подобро да ги разбереме играчите и да создадеме најдобро искуство за играње. Благодарение на ова партнерство, уште повеќе играчи ќе можат да уживаат во нашите производи."

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести