Вести

August 10, 2023

Inspired лансира три онлајн слотови за својата летна постава

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Претходно овој месец, Inspired Entertainment, водечки снабдувач на иновативни слотови, ја објави првата рата од својата летна колекција на онлајн слотови. Според инвеститорот, овие слотови доаѓаат со различни теми и игра.

Inspired лансира три онлајн слотови за својата летна постава

Бесплатни вртења на Megaways Gold Cash: 94,5% RTP

Позајмувајќи ја инспирацијата од врвните вртења без златен кеш, Мегавејс ќе ги привлече играчите на најдобрите онлајн казина од невреме. Во играта се сместени популарните Мегавејс механичар, обезбедувајќи возбудливо и наградувачко искуство!

Ќе најдете симболи со златна тема кои се вртат на макари, откривајќи вили, купишта шипки од шипки и монети FS бонус од играта. Ако три парички FS бонус се појават на макари 1-3-5 во основната игра, играчите добиваат осум бесплатни вртења.

Во текот на Бонус за бесплатни вртења, четирите најплатени симболи, вклучувајќи го и Wild, ќе им понудат на играчите потенцијал за голема победа. Играчите исто така можат да ја искористат одликата Fortune Bet за да ја удвојат шансата за отклучување на бонусот за бесплатни вртења, иако оваа функција е недостапна во Обединетото Кралство.

Златен добитник: 92% и 94,5% RTP

Златен добитник е уште еден одличен додаток на колекцијата на Inspired онлајн казино игри. Со огромни исплати, возбудливи функции и привлечна игра, овој онлајн слот ќе ве поттикне да се вртите и да победувате. Играта е развиена од студиото Bell-Fruit на Inspired.

Овој слот има живописни макари со класични симболи во стилот на казино. Бонусот за бесплатни вртења нуди единствена прогресивна патека од 12 ѕвона со три фази за повторно активирање. Секоја фаза го наградува играчот со 10 дополнителни вртења и ескалирачки множители на вредноста на цреша за повеќе шанси за големи победи. Играчите можат да ги искористат карактеристиките на Fortune Spins и Fortune Bet во зависност од јурисдикцијата.

Тајни 7-ми: 94,01% RTP

Да им се даде шанса на гејмерите да постигнат џекпот и патување до седмото небо е најновиот класичен слот во градот, Secret 7s. Слот е направен од Inspired's Astra Studio, обезбедувајќи традиционално искуство со игри со мистериозен пресврт.

За време на основната игра, сите 7s хартија во бела боја кога се вртат ролните, со единечни, двојни и тројни 7 симболи кои ги трансформираат боите кога ќе слетаат. Добивањето најмалку три 7-ки ги наградува играчите со награда. Ако 7-ките се со иста боја и големина, играчите можат да ја добијат најголемата награда во играта.

Во меѓувреме, ролните може да ја менуваат бојата за време на вртењето на основната игра, трансформирајќи ги сите 7-ки во симболи со иста боја. За време на бонусот, ролните се обоени на секое вртење, а секој симбол за расфрлање, прикажан како „+1“, им доделува на играчите дополнително бесплатно вртење. Во зависност од јурисдикцијата на играчот, тој може да пристапи до опциите за облог на Fortune и бонус Купување.

Лансирањето на овие слотови ја докажа посветеноста на компанијата да продолжи да испорачува возбудливи казино игри. Неодамна, Инспирирано започна Party Time на играчи на мало во Обединетото Кралство. Пред тоа, во мај, компанијата ги покани играчите на наградна риболовна експедиција во Големо богатство за риболов.

Клер Озборн, потпретседател на Интерактивна во Инспирирана забава, коментираше:

„Возбудени сме поради нашата најнова постава на лансирање на iGaming. Секоја од овие игри им нуди на играчите алтернативни теми и механика – и додавање функции како што се купување на бонус, залог на Fortune, вртења на Fortune, кои се достапни за играчите во избраните јурисдикции, плус нашите двојни тркала за коцкање, кои им нудат на играчите флексибилност и шанса да го направат својот совршен стил на играње

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести