Вести

September 11, 2019

Microgaming додаток на независна мрежа на студио и Break da Bank Sequel

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

За оние кои имаа задоволство да играат Break de Bank, сигурно ќе уживаат во најновото продолжение што е додадено на серијата која е Break da Bank Again Respin. Ова е најновото издание на Gamebuger Studios.

Microgaming додаток на независна мрежа на студио и Break da Bank Sequel

Објавувањето на Break Da Bank Again се случи во неделата од 19 август 2019 година, како ексклузива со операторите добавувачи на Isle of Man. Слотот Break da Bank беше објавен во 2008 година и беше популарен уште од неговото воведување кај ентузијастичките играчи. Овој додаток ја носи играта на друго ниво.

Концептот на играта

Иако ова најново издание има многу од возбудливите карактеристики на неговиот претходник, исто така има и некои свои уникатни карактеристики. Има визуелни елементи кои се навистина засилени. Кога станува збор за акција, се вклопува во опсегот на висока нестабилност. Она што ја зголемува возбудата е функцијата за респинирање.

Додадено на интригата на Break da Bank Again respin се дополнителните можности за центрифугирање заедно со шансата за целосно искуство со повторно активирање. Додадено на сето ова е поголем процент на враќање на играчот. Играчите кои имале можност да ја пробаат играта така, имаат избор да изберат повторно да се вртат.

Големо партнерство

Microgaming е најзадоволен што Gameburger се вклучи како еден од нивните независни провајдери за развој на игри. Сосема убаво се вклопуваат со останатите што се дел од глобалната мрежа што ја создаде Microgaming. Microgaming е многу почитуван придонесувач во индустријата за коцкање преку Интернет.

Гејмбургер е подеднакво задоволен и тие се радуваат на успешна врска која се движи кон иднината. Ова е компанија која добро се вклопува во мрежата на Micrograming бидејќи тие се иновативни и креативни и имаат чувство за тоа што сака и што му треба на играчот на онлајн казино во насловите за игри.

Класичен стил

Gameburger беше лансиран дури во август 2019 година. Нивниот мандат е ослободување на ексклузивни игри што може да се користат на пазари кои не се во САД. Нивниот приоритет е фокусиран на обезбедување игри со исклучителен квалитет во однос на нивната визуелност и зголемени карактеристики заедно со механиката. Ова точно се вклопува во Microgaming.

По воведувањето на оваа игра, следуваше претставување на трагачите на мошти. Ова е уште една ексклузива што беше развиена за овој провајдер на софтвер и беше создадена од Pulse 8 Studios. Друга е Tiki Vikings, плус Just For The Win штотуку беше воведена од Microgaming, обезбедувајќи поголема возбуда за игри.

Intro Break da Bank Sequel и Independent Studio Network

Microgaming го додаде Break da Bank Sequel на нивната независна студиска мрежа на задоволство на Gameburger и Microgaming, како и на играчите

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04