Вести

September 12, 2019

Microgaming и групниот договор SK365

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Microgaming е добро препознатлив во онлајн индустријата за коцкање. Оние кои нудат забава со слот игри, како што се онлајн казината, добро ја знаат оваа компанија. Сега тие го зајакнаа своето присуство во Италија со возбудлив договор склучен со SKS365 Group кој им овозможува да ги прошират своите понуди.

Microgaming и групниот договор SK365

Ова е комерцијален договор што го внесува Microgaming во спортското обложување и игри со договор за партнерство за ова со SKS365 Group. Групацијата SKS365 ќе го лансира ова преку еден од нивните брендови. Тоа ќе значи дека тие можат да ги прошират искуствата за игри што моментално им ги носат на своите клиенти.

Договорот

Водечкиот бренд што ќе го користи SKS365 Group ќе им овозможи на играчите да уживаат во она што го нуди. Ова го подобрува она што брендот има да го понуди на својот европски пазар. Сега, овие играчи ќе можат да уживаат во импресивните производи што ги нуди Microgaming, а тоа е голем број на слот игри.

Microgaming имаше одредено присуство во Италија, но ова само го носи на друго ниво. Тие имаат присуство таму од 2011 година. Ова е моментот кога регионот го отвори пазарот преку регулативи. Постојат неколку казина брендови кои добиваат падови за игри од Microgaming на месечна основа.

Партнерството

И Microgaming и SKS365 се најзадоволни од овој нов партнерски договор. Бидејќи SKS365 е лидер на европскиот пазар, Microgaming е добро свесен за одржливоста на овој договор за партнер. Тоа ќе биде корисно за двата од овие субјекти и ќе обезбеди подобрено искуство за играње за играчите.

SKS365 ја препознава популарноста на Microgaming и нивниот беспрекорен рекорд во онлајн индустријата за коцкање. Тие веруваат дека партнерството со Microgaming ќе ја зајакне нивната позиција на пазарот на онлајн казино во Италија. Нивната база на клиенти ќе може да ужива во некои од најимпресивните производи за онлајн игри од Microgaming.

Возбудливи лансирања

Microgaming никогаш не ја разочарува нивната база на клиенти. Тие постојано носат нови производи на пазарот како највозбудливите слот игри. Некои од оние кои неодамна беа објавени се Magic of Sahara и Break Away Deluxe. Microgaming тесно соработува со независни провајдери на софтвер. Тие се добро познати по нивните континуирани изданија.

Партнерството со Microgaming како ова со SKS365 обезбедува одлични искуства за сите вклучени и главниот фокус останува на крајните корисници, што е базата на клиенти што ја опслужуваат брендовите на казино. Microgaming е име кое стана високо препознатливо од крајните корисници и е омилено на многумина.

Придобивките од групниот договор Microgaming и SK365 од Италија

Microgaming и SK365 Group склучија договор за партнерство за влез во индустријата за спортско обложување и игри што ќе им користи и на двете.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ напливот на онлајн казина: Водич за безбедно и пријатно играње
2024-04-18

Навигација низ напливот на онлајн казина: Водич за безбедно и пријатно играње

Вести