Вести

July 6, 2023

NetEnt испорачува прекрасно издание на слот во Twin Spin XXXtreme

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Twin Spin на NetEnt и донесе многу успех на компанијата во последно време. Во 2017 година, компанијата објави Twin Spin Deluxe, слот со средна нестабилност со 1.000x врвна исплата, пред да го објави Twin Spin Megaways во ноември 2020 година.

NetEnt испорачува прекрасно издание на слот во Twin Spin XXXtreme

Играчите сега можат да уживаат во уште повеќе опции после тоа NetEnt најави уште еден додаток на овој наслов со 6 ролни, Twin Spin XXXtreme. За разлика од претходните рати кои обезбедуваат искуство со ниска средна нестабилност, овој нов онлајн слот има многу нестабилно дејство. Сепак, 96% теоретскиот RTP сè уште е на попријателската страна во најдобрите онлајн казина.

Овој претставник на ново онлајн казино игри одржува искуство со овошна тема додека додава множители на случаен избор на ролните. Компанијата ја додаде популарната функција Twin Reels на овој слот за копирање на иконите на макари на соседните макари по секое вртење. Идејата е да им се помогне на гејмерите да формираат повеќе добитни комбинации на 729 начини на плаќање.

  • Некои од симболите што ќе ги соберете на ролните вклучуваат 9-A блек џек картички, кои обезбедуваат исплата од 0,12x до 1,4x за совпаѓање од три до шест симболи. 
  • Може да најдете и симболи со висока вредност како цреши, шипки, ѕвона и дијаманти, кои ве наградуваат со исплата до 20 пати повеќе од влогот. 
  • Покрај тоа, дивината на играта може да слета насекаде на макари и да ги помести симболите за плаќање.

Во меѓувреме, копирањето симболи помеѓу две ролни е само почеток на забавно и овошно искуство со слот. Играчите можат да добијат множител на победи по случаен избор кој достигнува 5 пати повеќе од влогот откако ќе синхронизираат најмалку три тркала. Потоа, откако сите ролни ќе станат близнаци исполнети со куп слични икони, овој слот ќе отклучи множител на случаен избор кој ќе достигне 40 пати повеќе од влогот.

NetEnt дополнително го поттикнува интензитетот на овој брз наслов со функцијата XXXtreme Spins. Тоа им овозможува на коцкарите да избираат помеѓу две опции, гарантирајќи три или четири близнаци на секое вртење. Максималниот множител на случајни победи за овие опции е 5x или 10x, соодветно.

Овој обновен наслов покажува дека NetEnt го подигна вниманието во објавувањето на нови онлајн слотови во последно време. Минатиот месец, компанијата оживеа уште еден класик по објавувањето Мајсторот на желбите Мегавејс. Пред тоа, NetEnt најави пост-апокалиптично зомби искуство во Taco Fury XXXtreme.

Николас Питерс, главен директор за развој на бизнис во Европа во Evolution, забележа:

„Почитувајќи го децениското наследство на оваа добро позната игра, тимот создаде одличен слот кој носи XXXtreme пресврт на оваа проширена франшиза на NetEnt. Популарната функција XXXtreme Spins го подобрува искуството бидејќи гарантираниот број на близнаци се засилува . Привлечни визуелни слики, привлечна саундтрак и забавна игра ги забавуваат играчите во новиот Twin Spin™ XXXtreme."

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести