Вести

April 22, 2022

NetEnt го објавува слотот Wilderland

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

NetEnt беше во првите редови во производството на високо извонредни казино игри, и се чини дека тие нема да престанат. Во време кога светот се чини дека е запрен, провајдерот на софтвер обезбеди олеснување со објавувањето на слотот Wilderland. Темата на играта ги носи играчите во натприроден свет каде што се движат и бараат да собираат победи преку интеракција со самовили. Играта е поздравена за својата приказна дури и без да биде на пазарот еден месец.

NetEnt го објавува слотот Wilderland

Слот Wilderland-Карактеристики и понуди

Покрај одличната графика, механиката на играта е исто така импресивна. Има пет ролни и 20 линии за плаќање, кои се сместени во 3 реда. Во согласност со темата, овие макари се скриени. Сепак, некои рецензенти сметаат дека 20 линии за плаќање се малку на долната страна.

Ова се должи на приспособливоста на играта без разлика на кој уред се игра. Се вклопува и на десктоп и на мобилни уреди без губење на детали или импресивна визуелност. Без разлика кој уред се користи за пристап до играта Wilderland Slot, авантуристичката страна останува недопрена.

  • Wilderland е слот игра со средна нестабилност.
  • Играта има RTP (враќање во плеерот) од 96,3%.
  • Играта е достапна за играње на десктоп, мобилни и таблет уреди.

Wilderland понуди и додатоци

Играта има една обична дива и четири дивина за одење. Постои 2X одење дивината, растера дивината и уште една која се протега за да ги покрие сите макари. овие се надополнуваат со магијата дивина. Сите овие работат заедно за да се осигураат дека играчите имаат бројни невидени начини на победа. 

Дополнително, има многу бесплатни вртења во играта. Бесплатните вртења им овозможуваат на играчите да се запознаат со играта и исто така може да бидат одличен начин за освојување вистински пари. Исто така, постои карактеристика позната како Шумско богатство. Ова ги комбинира Walking Wilds кои спаѓаат заедно во зоната за активирање за време на бонусниот круг.

Значи:

  • Играње. Wilderland е слот игра со 5 ролни и 20 линии за плаќање. Играта содржи диви симболи, симболи за расфрлање и бонус круг на бесплатни вртења.
  • Диви симболи. Диви симболи ги заменуваат сите други симболи освен симболите за расфрлање. Диви симболи може да се појават на која било ролна и ќе се прошират за да ја пополнат целата ролна.
  • Скатер симболи. Симболите за растурање го активираат бонусниот круг на бесплатни вртења. Симболите за расејување може да се појават на која било ролна.
  • Бонус круг на бесплатни вртења. Бонусниот круг на бесплатни вртења се состои од 10 бесплатни вртења. За време на бонусниот круг на бесплатни вртења, сите диви симболи се лепливи. Ова значи дека тие ќе останат на место за време на траењето на бонусната рунда.
  • Мултипликатори. Wilderland, исто така, има мултипликатори. Мултипликаторите можат да ги помножат вашите добивки до 10x.

Играње на слотот Wilderland

Видео слотот Wilderland е достапен на речиси сите онлајн казина кои користат софтвер NetEnt. Повеќето од нив го пакуваа во нивниот каталог штом излезе; некои почнаа да го популаризираат уште пред официјалното објавување. Играта веќе бележи добри бројки во сите овие казина. Никогаш не е толку тешко да ги натерате луѓето да усвојат игри на NetEnt. 

Провајдерот на софтвер се прослави со игри кои им даваат на играчите и одлично искуство. Овие титули, исто така, се покажаа како безбедни и практично невозможни за местење, што значи дека играчите им веруваат. Така, Wilderland е чип од доверлив блок.

Совети за играње Wilderland

Еве неколку совети за играње Wilderland:

Заклучок

Wilderland е одлична нова слот игра од NetEnt. Играта е преполна со карактеристики и има неверојатна графика и волшебна саундтрак. Ако барате забавна и возбудлива нова слот игра за играње, тогаш Wilderland дефинитивно вреди да се провери.

Се надеваме дека уживавте во овој преглед на Wilderland од NetEnt. Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно оставете коментар подолу.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04