Вести

July 7, 2021

Play'n GO го заокружува успешниот месец со Судот на срцата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

На 29 април 2021 г Play'n GO објави дека гејмерите ќе одат на патување во земјата на чудата преку видео слотот Court of Hearts. Ова забавна онлајн казино игра има 5 ролни и 10 линии за плаќање за да се осигурате дека ќе си заминете со нешто пристојно во џебот. Исто така, има повеќе диви и бесплатни вртења за да ги зголемите вашите шанси за победа десеткратно. За повеќе за овој сосема нов видео слот, прочитајте ја оваа рецензија на Court of Hearts до крај.

Play'n GO го заокружува успешниот месец со Судот на срцата

Игра на Court of Hearts

The Court of Hearts е продолжение на Rabbit Hole Riches. Затоа, очекувајте да се сретнете со ликовите што се појавуваат во романот „Алиса во земјата на чудата“ од Луис Керол. Во приказната, на Џек од срцата му се суди за прекршок што не го направил. Ваша задача овде е да му помогнете да победи во судската битка и да ги добие богатствата на земјата на чудата како исплата.

Брзо напредувајќи кон ролните, ќе наидете на ликови како Dormouse, Caterpillar и Cheshire Cat. Се разбира, Кралицата на срцата е најпрофитабилниот симбол, плаќајќи 20x, 10x и 5x вашиот првичен влог. Но, тоа е само ако можете да слетате 5, 4 или 3 од нив.

Можете да ги добиете овие награди од дивините, кои можат да слетаат каде било на макари и да ги заменат сите стандардни икони. И, се разбира, Court of Hearts е компатибилен со мобилни уреди и десктоп компјутери, исто како и другите онлајн слотови од развивачот.

Карактеристики на бонус на Court of Hearts

Судот на срцата има многу активности што се случуваат. Овде, ќе добиете до 6 профитабилни бонус функции. Тие вклучуваат:

  • Каскадни победи - можете да ја активирате функцијата Каскадни победи откако ќе формирате победа во сите фази на играње. Во овој случај, паѓаат нови симболи, заменувајќи ги победничките икони. Интересно е што можни се повторени победи, кои завршуваат доколку не дојде до нова добитна комбинација.

  • Бонус Rabbit Hole - Ако спуштите симбол за Rabbit Hole, функцијата Rabbit Hole Bonus се активира автоматски. После тоа, можете да играте еден од овие модификатори:

  • Dormouse - Слетувањето на екстра додава мега дивина на таблата. Дивината започнува на 2x2 и може да порасне до 4x3.

  • Cheshire Cat – Во овој модификатор, Cheshire Cat се проширува, пополнувајќи ја целата макара за слетување. За возврат, се активира каскада. Макара полна со дивини потоа се преместува на нова позиција во случај на нова каскадна победа.

  • Caterpillar – Дивиот Caterpillar дува чад на решетката на играта, додавајќи диви точки помеѓу позициите 3 и 7. Како резултат на тоа, ќе добиете нова пресметка на исплата со сосема нови дивини.

Бесплатни вртења

Очекувано, тука има вртења за бонуси. За да ја активирате оваа функција, треба да слетате 5, 4 или 3 распрснувачи на едно вртење. Наградата е 15x, 10x или 5x вашиот првичен влог. Ова е во прилог на деветте бесплатни вртења.

Премиум Кралицата на срцата се претвора во дива за време на бесплатни вртења, заменувајќи што било на макари, но се распрснува. Ако слетате уште еден скетер, добивате уште едно бесплатно вртење. Плус, секоја победа на линија за време на сесиите за бесплатно вртење го зголемува мултипликаторот. Нема поставено ограничување.

Ограничување за обложување на Судот на срцата, RTP и максимална победа

Како прво, играчите со буџет може да се обложуваат само 0,10 долари, а на големите потрошувачи им е дозволено да обложуваат најмногу 100 долари. Исто така, стапката на RTP (Return to Player) е 96,27%, што е доволно дарежливо. Што се однесува до максималната победа, Court of Hearts го множи вашиот првичен влог со 8.500x. Сега тоа е награда што не сакате да ја пропуштите!

Завршни мисли

Play'n GO несомнено го прикова во овој импресивен видео слот. Обезбедува солидно гејмерско искуство полно со потенцијал за победа. Во основната игра, триото Rabbit Hole Bonus доаѓа често, а најпрофитабилниот е Dormouse.

И тоа не ја заборава функцијата за бесплатни вртења со неговите постојани множители кои можат да достигнат до 8.500 пати почетен влог. Сето ова е одличен додаток на постојано растечкото портфолио на видео слотови на производителот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести