Вести

October 12, 2023

Playn GO го лансира Raging Rex 3 со три возбудливи режими за бесплатно центрифугирање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Play'n GO, провајдер на софтвер за iGaming со седиште во Малта, го објави третиот дел од својата серија Raging Rex со врвни перформанси. Како што се очекуваше, новиот слот ги носи играчите на патување назад во ерата на Титаните, каде што ќе уживаат во возбудливи карактеристики и три потенцијални бонуси. Периодот на Креда се случува на познатата табла за игри 6x4, при што играчите одговараат на најмалку три симболи на соседните ролни за да добијат импресивни награди.

Playn GO го лансира Raging Rex 3 со три возбудливи режими за бесплатно центрифугирање

Во оваа игра со животинска тематика, разбеснетиот Рекс е на тапет и цврсто го насочува својот нишан кон својата цел. Со три до шест распрснувачи кои се појавуваат на ролните за време на основната игра, играчите можат да го активираат кругот на Бесплатни вртења и да изберат од три специјални бонуси, вклучувајќи:

  • Хранење лудило
  • Преживување
  • Манија на шрафирање

За време на Feeding Frenzy, еден од четирите симболи на диносаурусите ќе биде плен. Разбеснетиот Рекс потоа ќе гази околу ролните додека ја бара целта. Ако слета на макарата на пленот, тоа ќе се дополни со мерачот на лудило. Запомнете дека оваа функција ќе ви посака добредојде со до 13 бесплатни вртења, во зависност од бројот на скетери. 

Play'n GO вели дека режимот Survival повеќе личи на бонус игра „Држи и победи“, која моментално е во тренд онлајн казина. Се игра на 12 ролни со симбол на колекционер на Rex во простор 2x2. На почетокот на овој режим, играчите добиваат три животи и мора да се стремат да останат живи и да собираат победи на колекционерот на Рекс додека ги вртат ролните. Како и во повеќето Hold and Win онлајн слотови, рундата завршува по три последователни порази, при што секоја победа ги ресетира животите на три. 

На крај, Бесниот Рекс играчите можат да ја изберат функцијата Hatchling, каде што иконите Rex нема да се појавуваат. Наместо тоа, младенчињата што се појавуваат на ролните ќе станат лепливи во текот на целата бонус игра. Овие икони ќе се појават со множителска вредност од 2x или 3x.

Во согласност со развивач на софтвер, овој наслов гарантира дека серијата Raging Rex го заслужи своето место како едно од најпопуларните продолженија под своите книги. Играта се придружува на другите серии со врвни перформанси како Book of Dead и Sweet Alchemy, со лансирање на добавувачот Слатка алхемија 2 во јуни 2023 година. 

Коментирајќи го насловот, Амбасадорот на игри во Play'n GO, Магнус Валентин рече: 

„Со нетрпение очекуваме да видиме што мислат играчите за Raging Rex 3. Додавајќи ја оваа веќе популарна серија, Raging Rex 3 го носи сето она што играчите го сакаа во претходните наслови, а исто така додава и некои нови возбудливи функции за играчите да ги потонат своите забите во. 

„На пример, бонус-функцијата „Hatchling Mania“ всушност гледа на Рекс да застане на задното седиште додека нејзиното потомство ги практикува сопствените ловечки вештини. Дејствувајќи како индивидуални движечки диви, помали верзии на нивната мајка, овие бебиња Рексови се движат од ролна до ролна создавајќи шанса за повеќе Тие дури можат да донесат и мултипликатор!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести