Вести

July 20, 2023

Play'n GO испорачува некои хаотични победи во својот најнов слот свиток на Сет

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Низ историјата, богот на бурите, пустините и нередот бил популарен под различни имиња. На пример, старите Египќани го нарекувале Сет. Play'n GO одлучи да го разбуди античкото божество во Scroll of Seth. Целта е да се добие стариот свиток и да се искористи неговата неверојатна моќ да трансформира што било во злато!

Play'n GO испорачува некои хаотични победи во својот најнов слот свиток на Сет

Љубителите на слотовите ќе ги вртат ролните 5x3 за да слетаат успешни комбинации на симболи на 50-те различни линии за плаќање. Додека го прават тоа, тие можат да го откријат потенцијалниот свиток на Сет, подобрувајќи ја веројатноста за собирање некои дарежливи награди.

Забележете дека Scroll of Seth може да се појави на третата ролна, предизвикувајќи ја горната ролна да се врти хоризонтално со Wilds. Ако симболот Wild се појави на ролната над глава, ролните подолу ќе се полнат со Wilds, што потенцијално ќе резултира со голема исплата!

Слетувањето на три или повеќе од „Златен анк скетер“ ќе ги награди играчите со одредена количина бесплатни вртења, во зависност од симболите Scatter што се појавуваат. За време на рундата за бесплатни вртења, гејмерите можат да го отклучат второто ниво од бонусот Scroll of Seth. Ако се појави вториот свиток на Сет, тој ќе се појави на хоризонталната ролна, потенцијално додавајќи диви множители на макарите.

Темата Антички Египет е популарен избор за играчите на најдобрите онлајн казина. Play'n GO создаде широк спектар на воодушевувачки онлајн слотови со оваа естетика, вклучувајќи:

  • Анк на Анубис
  • Серијата „Книга на мртвите“
  • Вајлд колекција

Play'n GO во последно време објавува слотови еден до друг. На 13 јули компанијата објави Мерлин: Патување на пламенот, проширување на трендовската сага за Мерлин.

Џорџ Олекси, шеф на зачувување игри во Play'n GO, изјави:

„Многу од нас во Play'n GO заедно со играчите, ја обожаваат темата на Стариот Египет, а тоа може да се одрази во нашиот обемен каталог на фантастични наслови поставени во овој жанр. Додадена во одличната библиотека на игри е Scroll of Seth, самостојна IP адреса која сигурно ќе им даде на фановите пријатно и свежо искуство со уникатни карактеристики. Нордиска митологија или научна фантастика. Ова бара иновативни карактеристики и системи, како што е дополнителната ролна на Scroll of Seth, за да ги одржува работите свежи и интересни“

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести