Вести

July 15, 2021

Play'n GO создава циркуско искуство со 3-от кловн Монти

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Развивач на онлајн слот, Play'n GO, е познат по своите забавни наслови како Големата победа мачка и Мачки и кеш. Па, компанијата ја продолжува традицијата откако го објави објавувањето на 3 Кловн Монти со пукање на ребрата на 13 мај 2021 година.

Play'n GO создава циркуско искуство со 3-от кловн Монти

Во оваа онлајн казино игра, трите морничави ликови и нивното милениче горила се бркаат каде и да одат за да ги плашат децата. Значи, дали сте подготвени да го поздравите овој чин со пет ролни во вашиот локален град?

3 Кловн Монти Слот Преглед

Играна на претепано циркуско комбе, оваа игра ги прикажува Whatda, Shmucky, Bumbo и нивната горила со застрашувачки изглед. Циркуското искуство се игра на мрежа 5x3 со најмногу 10 линии за плаќање.

Заедно со трите смајли ликови и горилата, ќе добиете карти за играње со искршен изглед со повеќекратни бесплатни вртења и до 25x множител. Колку и да доаѓаат слотови на Play'n GO, играчите мора да слетаат 5, 4 или 3 соодветни икони од лево за да предизвикаат победа.

Во меѓувреме, најплатените симболи се Whatda, Shmucky и Bumbo. Црвениот кловн го плаќа најголемиот дел од триото, давајќи им на играчите до 50 пати почетен влог за совпаѓање на 5, 4 или 3 симболи на линијата за плаќање. Исто така, Bite-E the Gorilla е дивиот и се исплаќа слично на црвениот кловн. Како што се очекуваше, освен симболот за расејување, Wild заменува други икони на победничката комбинација.

И, се разбира, ова онлајн казино е произведено со HTML5 технологија. Со други зборови, можете да го играте 3 Кловн Монти користејќи го најдобрите онлајн казина на мобилен, таблет или десктоп.

3 карактеристики на бонус на кловн Монти

Како и повеќето Play'n GO онлајн слотови, играта има до четири бонус функции. Тие вклучуваат:

Див мултипликатор

Како што е кажано, Дивиот е Каснувањето-Е горилата што зјапа од врвовите на макара. Слетувањето на оваа функција каде било на линијата за плаќање може да го активира множителот од 25x, 10x, 5x, 4x, 3x или 2x. Во овој случај, секоја победа што го вклучува Wild се зголемува за соодветниот множител. Така, на пример, ако добиете 2x и 5x множители, добивате множител 10x во целина.

Избор на дилер

Друг симбол што треба со нетрпение да се очекува е иконата за расејување, која се спушта на која било соседна ролна и нема вистинска вредност. Поставувањето на два распрснувачи ја активира функцијата Избор на дилер, која ги трансформира во диви распрснувачи. Во тој случај, или ќе имате додадени повеќе Wilds или ќе добиете трет симбол за расфрлање кој ги активира бесплатните вртења.

Бесплатни вртења

Како што беше кажано претходно, за активирање на оваа функција треба да слетате три или повеќе скетери. На бесплатни вртења зголемувајте се со бројот на распрснувачи што ги слетувате. На пример, со приземјување на три икони за растурање се добиваат 5, 7 или 9 бонус вртења. Дополнително, добивањето на четири симболи за растурање ви дава 7, 9 или 10 бонус вртења. Плус, ќе добиете 9, 10 или 12 бонус вртења откако ќе слетате пет скетери.

Монти врти

Play'n GO исто така закопува уште една возбудлива карактеристика во играта - Monty Spins. Повторно, само спуштете два или повеќе скетери за да добиете 4, 5, 6, 7,8 или 9 Монти вртења. За време на сесијата Monty Spins, сите слетувачки Wilds се претвораат во лепливи диви множители. Потоа, можете да освоите три дополнителни Монти вртења или да се вратите на стандардните бесплатни вртења.

3 Кловн Монти Нестабилност, RTP и максимални победи

Како прво, нестабилноста на оваа онлајн казино игра е оценета со 9/10. Затоа, очекувајте долги изгубени трки, но со повеќе од просечни победи. Настрана, RTP е доста за почит со 96,23%. Исто така, играчите можат да освојат до £/€/$2,000,000,00 со максимален облог од 100 монети.

Тоа е затоа што 3-от Кловн Монти вети дека ќе го умножи вашиот првичен влог 20.000 пати. Како и обично, гејмерите со буџет може да се обложуваат на само 0,10 долари или 10 п/ц. Сега тоа може да го зголеми вашиот субсидирам за неверојатни 20.000 долари.

3 завршни мисли на кловнот Монти

Генерално, 3 Кловн Монти е дизајниран убаво со едноставна игра. Играта дава повеќе енергија на мултипликаторите, кои се појавуваат на основната игра и функцијата за бесплатни вртења.

Ако Лејди Лак ви се насмее со висок див мултипликатор, можете да освоите победи до 20.000 пати од вашиот првичен влог. Запомнете, сепак, дека нестабилноста на играта е на висока страна.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04