Вести

May 26, 2023

PokerStars го прошири европското стапало со зделката за игри на Red Rake

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Red Rake Gaming, водечки развивач на иновативни онлајн казино игри, потпиша договор со PokerStars, регулиран онлајн казино сајт на повеќе европски пазари. Според договорот, PokerStars ќе пристапи до слот-библиотеката на Red Rake Gaming, која има одлични перформанси во ОК, Италија, Шпанија и Романија.

PokerStars го прошири европското стапало со зделката за игри на Red Rake

На прво место ќе биде Супер серијата игри на добавувачот, кои беа многу успешни, на врвот на светските топ листи, благодарение на нивната возбудлива механика во играта и повеќекратните наградни бонус функции. Red Rake GamingЖанрот на „1 милион начини за победа“ исто така брзо станува популарен на регулираните пазари како алтернатива на моторот Megaways од Big Time Gaming. 

Оваа нова соработка е дел од целта на Red Rake Gaming да обезбеди најдобра содржина за играчите на регулираните пазари. Тоа, исто така, ја докажува големата побарувачка од гејмерите ширум светот за интензивните игри со акциони игри за кои Red Rake Gaming е мајстор за производство. 

Зборувајќи по потпишувањето на договорот, Ник Бар, управен директор за Red Rake Gaming Malta, беше воодушевен од соработката, изјавувајќи:

„Среќни сме што соработуваме со еден од најголемите и најпрестижните оператори во индустријата и со нетрпение очекуваме да ја испорачаме нашата широка палета на популарни наслови на играчите на PokerStars. Оваа соработка ја зајакнува континуираната испорака на висококвалитетна и привлечна содржина низ Red Rake Gaming индустријата“

Овој договор е еден од многуте потпишани од Red Rake Gaming регулирани онлајн казино сајтови низ Европа неодамна. Претходно овој месец, компанијата потпиша договор со Starcasino, еден од најголемите белгиски копнени и онлајн казино брендови. Пред тоа, во април, Red Rake Gaming склучи договор со GAN, оператор на повеќе социјални казино сајтови во САД. 

Gold Rush Riches е тука!

Во другите вести за Red Rake Gaming, добавувачот на премиум казино содржини објави сосема нов слот, Gold Rush Riches. Ова е видео слот 6x5 со најмногу шест неверојатни карактеристики, што ви овозможува да ги умножите вашите добивки. 

Една од највозбудливите карактеристики на играта е мерачот на динамит, кој постепено се пополнува кога играчите слетуваат симболи како што се кактус, вагон, динамит, светилка, тава и рудар. Кога мерачот е пополнет, множител и симбол ќе се исцртаат по случаен избор, зголемувајќи го вашиот потенцијал за исплата. 

Друга возбудлива карактеристика е режимот за бесплатни вртења, кој се активира по полнењето на мерачот на рудар. За време на бонус играта, страничниот мерач ќе продолжи да се полни секогаш кога ќе се појави симболот за рудар.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести