Вести

September 25, 2023

Push Gaming очекува континуиран раст по преземањето на MGMRI/LeoVegas

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Push Gaming, снабдувач на онлајн слотови со највисоко рангирање, е уверен во своите идни изгледи и покрај неодамна завршеното купување од LeoVentures. Ова е инвестициска група на LeoVegas Group и филијала на MGM Resort International.

Push Gaming очекува континуиран раст по преземањето на MGMRI/LeoVegas

Според Push Gaming, брзото издигнување на компанијата до важност во конкурентната iGaming индустрија Постигнувањето успех во iGaming индустријата се должи на нејзината посветеност да креира онлајн слотови со играчите на ум. Ова резултираше со производство на неколку популарни наслови како Razor Shark, Jammin' Jars и Big Bamboo.

Следејќи го неодамнешното преземање, LeoVegas Group и MGM Resorts International сега се дел од студиото на развивачите на игри, давајќи му дополнителна доверба во нејзиниот иден развој. Благодарение на огромната мрежа за игри на Групацијата, игрите на компанијата ќе бидат достапни на водечки онлајн казина на регулираните пазари ширум светот.

Џејмс Маршал, извршен директор на Push Gaming, го коментираше купувањето на компанијата, изразувајќи голема гордост за напорната работа на тимот. Тој рече дека ова е доказ за фантастичниот персонал во компанијата и нивната експертиза, кои му овозможиле на брендот да стигне до оваа точка.

Маршал истакна дека иако сопственоста на развивач на софтвер можеби се промени, Push Gaming ќе ја задржи истата структура на управување. Тој потврди дека мисијата на инвеститорот за обезбедување примерен казино игри не се поколеба, а компанијата сега е уште позасилена за создавање содржина што ќе трае и ќе генерира интерес кај операторите на казино.

Службеникот продолжи:

„Имајќи зад нас слични на MGMRI и LeoVegas Group ќе ни отвори сосема ново ниво на можности да ја ставиме нашата содржина пред уште повеќе луѓе на поголем број места на глобално ниво и оваа перспектива масовно не возбудува. вообичаено, но со дополнителна пролет во нашиот чекор и уште пошироки хоризонти од порано додека го внесуваме Push Gaming во ова ново возбудливо поглавје“

Со репутација како еден од најиновативните провајдери на софтвер, присуството на Push Gaming се протега на многу регулирани пазари во Европа. Компанијата има потпишано партнерства со водечките казино оператори и брендови во регионот, вклучувајќи ги bet365, Entain, Betway, Betsson, Svenska Spel и Sky Bet.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести