Вести

February 6, 2022

RDR2 покер: Како да играте и да победите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во 2018 година, Rockstar Games одлучи да оддаде уште една класична почит на културата на Дивиот Запад преку Red Dead Redemption 2. Како и неговиот претходник, Red Dead Redemption од 2010-тите, оваа игра ги телепортира играчите во 1899 година и ги следи бегствата на одметникот, Артур Морган. Артур се обидува да ги преживее владините сили и ривалските банди во оваа игра во прво и трето лице.

RDR2 покер: Како да играте и да победите

Но, тука не е сè до престрелката со акционен пиштол. Оваа игра го сместува своето RDR2 покер да ги зголеми влоговите уште повеќе. Играње покер во RDR2 им подарува на играчите одличен начин да заработат брзи пари додека уживаат во шоуто исполнето со забава.

Но, тоа е ако знаете како да играте покер во RDR2. Прочитајте за да научите!

Каде да се игра RDR2 покер?

Пред да научите како да ја играте вградената игра покер, знајте ги локациите на играта на маса. Како што се очекуваше, локациите се многу ширум картата. На пример, можете да го отклучите поглавјето 2 од играта и да ја завршите мисијата „Кој не е без грев“. За возврат, ќе играте покер на една од петте локации на станицата Flatneck. На масата ќе биде и пијаниот проповедник, пречесниот Свансон.

Играчите исто така можат да играат покер во RDR2 против другите членови на бандата Ван дер Линде во главниот камп. Други места за играње вклучуваат Валентин, Блеквотер, Тамблвид и Сент Денис. Забележете дека локациите како станицата Flatneck и Valentine имаат помали купувања, па затоа се совршени за почетници. Од друга страна, играјте во Сент Денис или Блеквотер ако сте сигурни во вашите покер вештини.

RDR2 покер: Како да играте и да победите

Валентин во текот на ноќта

Правила за покер Red Dead Redemption 2

Ако сте играле покер на онлајн казино порано, немаше да имаш никакви проблеми да се решиш на табелата RD2R. Тоа е затоа што играта применува слични правила на вообичаениот Texas Hold'em. Со други зборови, играчите ги користат двете карти што им се делат за да создадат победничка рака. 

Сепак, рундата на играта започнува откако ќе се превртат картичките на масата во центарот. Потоа, играчите можат да преклопат и да го напуштат кругот или да обложуваат чипови во зависност од тоа што имаат. Гејмерите исто така можат да го проверат и да го пренесат облогот на следниот играч или да го подигнат облогот доколку има облог во тековното коло. Вашата главна цел е да го намалите банкротот на вашите противници со создавање на највисоката рака.

Рангирањето на покерската рака во оваа мини-игра оди вака:

  • Кралско плакнење – Создавање рака со 10-JQKA од истиот костум.
  • Исплакнете директно – Имајќи пет соодветни карти со иста низа, на пр., 5-6-7-8-9.
  • Четири од еден вид – Четири картички со слична вредност како 9-9-9-J.
  • Полна куќа – Три картички со слична вредност и две картички со иста вредност, на пр., 8-8-8-7-7.
  • Исплакнете – Пет карти со ист костум.
  • Директно – Пет последователни карти, но со различни костуми.
  • Тројца од еден вид – Три картички со слична вредност и две картички со различна вредност како 5-5-5-3-2.
  • Два пара – Две карти со ист ранг и две карти со слична вредност од различни рангирања, на пр., 4-4-5-5-3.
  • Еден пар – Две картички со слична вредност со три картички со различна вредност, на пр., 9-9-2-3-4.

По постигнувањето на последниот круг на обложување, се случува пресметка каде секој играч ги открива своите карти. Најдобрата комбинација од пет карти е земена од вашата дупка и заеднички карти, со повисоко рангирање на денот.

Професионален совет: Кога го чекате вашето дејство, користете ја пригодната функција „Автоматско обложување“ за да го поставите вашето следно дејство. Можете дури и да го откажете избраното дејство пред вашиот ред за обложување. 

RDR2 покер: Како да играте и да победите

Red Dead Redemption 2 онлајн покер

Како да освоите RDR2 покер рака

Прво, ниту една стратегија не може да гарантира победа на кој било натпревар на коцкање. Едноставно кажано, покерот главно се заснова на среќа и покрај неколку совети и трикови за да ги зголемите вашите шанси за победа. Дури и се влошува со дигиталните противници кои не можете ефективно да ги прочитате нивните емоции.  

Но, сето тоа не е лоша вест. Кога играте покер, блефирањето кога имате слаба рака е работна стратегија. Како и да е, оваа стратегија може лошо да се врати кога се игра против искусни професионалци. Исто така, играјте големо ако имате силна рака и сите проверуваат. Ова може да ги убеди другите играчи да се преклопат. Друга работа, изберете друга маса ако имате лош ден на тековниот.

Запомнете дека RDR2 покер има онлајн режим на мултиплеер. Ова ви дава совршена можност да се блефирате до победа. Уште подобро, можете да создадете приватна маса и да си играте со вашите блиски пријатели. За да го направите тоа, внесете лента со покер маса и држете го копчето квадрат/X. Сега продолжете да ги поканите вашите пријатели и да уживате во играта заедно.

Подготвени за играње?

Играњето покер во RDR2 е забавно. Тоа ви го дава многу потребното здив од бесмисленото уништување и убиство во играта. Исто така, можете да освоите неколку монети за да го зајакнете вашиот каубојски бизнис ако имате среќа.

Но, тоа не е работа бесплатна за сите. Секоја игра има мало купување од 1$ до 5$. Како што беше кажано претходно, износот зависи од локацијата и сложеноста на нивото на играта. Но, колку повеќе плаќате, толку е поголема наградата. Значи, оди напред и освој рака. Само не пукајте на противникот кога губите!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04