Вести

April 20, 2023

Red Rake Gaming се враќа во Египет со Ramses Legacy

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Red Rake Gaming, водечки снабдувач на онлајн слотови, најави авантуристичко патување назад во Антички Египет со наследството на Рамзес. Тоа е најновиот слот на компанијата, кој ги носи играчите на мисија да најдат скриени богатства со помош на раката од самиот фараон. И да ги зголемите вашите шанси да освоите награда на најдобрите онлајн казина, овој видео слот содржи неверојатни еден милион начини за победа, плус режим на мини-игра и бесплатни вртења. 

Red Rake Gaming се враќа во Египет со Ramses Legacy

Оваа игра ќе ве пренесе во пирамидата на Рамзес, каде што ќе видите ѕид кој постепено се крева додека победувате за да отклучите повеќе редови. Дополнително, сите пирамиди што се појавуваат на која било ролна на играта се додаваат во лентата за напредок, активирајќи мини-игра по полнењето на мерачот.

Мини-играта започнува со скриени сите редови и четири бонус вртења, означени со сликата на пехарот. Секое бесплатно вртење може да ги награди играчите со ред полн со награди, вклучувајќи директни награди засновани на џекпот, симболи со награди или повеќе пути. Идејата е да се стигне до горниот ред и да се открие скриеното богатство на Рамзес.

Во меѓувреме, Рамзес е симболот WILD во оваа сосема нова игра, заменувајќи ги сите други симболи со иконата БОНУС. Се разбира, ова може да им помогне на играчите да активираат уште поголеми победнички комбинации. 

На режим на бесплатни вртења ќе се активира кога три или повеќе симболи на храмот ќе слетаат на ролните. Играчите можат да освојат 8, 12 и 16 бонус вртења откако ќе соберат три, четири и пет симболи за расфрлање, соодветно. Но, пред да започнат бонус игрите, играта ќе открие четири реда, со два нови редови што се појавуваат секогаш кога ќе формирате добитна комбинација.

Red Rake Gaming верува дека оваа игра ќе ги воодушеви играчите од сите возрасти и стилови во нејзината мрежа на казина. Новиот видео слот беше лансиран од Red Rake Gaming' на својата светска мрежа на 13 април 2023 година и е достапен и преку алатката за турнири на добавувачот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести