Вести

September 22, 2023

Red Rake Gaming склучува договор за дистрибуција на содржина со LuckyStreak

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Red Rake Gaming, снабдувач на иновативни онлајн казино игри, најави соработка со LuckyStreak за да им обезбеди на клиентите на компанијата својата единствена содржина за игри. Гигантите за игри се обединија за да понудат широк спектар на опции за игри на ентузијастите за онлајн игри. Двете компании се возбудени поради договорот и се радуваат на иднината.

Red Rake Gaming склучува договор за дистрибуција на содржина со LuckyStreak

Основана во 2015 година, LuckyStreak се фокусира на производство и хостирање на казино игри во живо користејќи го своето студио во живо и најновата технологија. Дополнително, компанијата обезбедува решение за B2B iGaming преку својата услуга Global LuckyStreak Connect.

Покрај казино игрите во живо, нуди LuckyStreak нови казино сајтови избор на врвни перформанси онлајн слотови, игри со карти и виртуелни игри на маса. Овие игри се од трети лица развивачи на софтвер на нејзината платформа за агрегација LuckyConnect.

По договорот со Red Rake Gaming, LuckyStreak ќе пристапи до целото портфолио на казино игри на инвеститорот. Договорот, исто така, му овозможува на агрегаторот на содржината да ги вклучи омилените на студиото бонус за казино и промотивни алатки.

Еден од казино игри вклучено во договорот е Super30Stars, видео слот исполнет со адреналин со играни игри и бонус кругови од серијата Супер. Други игри вклучуваат:

  • Боговите на Ирска, со своите волшебни карактеристики и бонус за бесплатни вртења.
  • 777 Heist 2: The Art Forger со каскадни макари и елементи засновани на вештини.
  • Mystic Spirits, кој се исплаќа на двата начина.

Овој сојуз служи како забележителна демонстрација на посветеноста на Red Rake Gaming за создавање на водечка содржина во индустријата и проширување на нејзиниот глобален отпечаток. Договорот следи по неодамнешната објава на компанијата дека обезбедила а лиценца за добавувач во Пенсилванија. Пред тоа, објави Red Rake Gaming Милион Вегас, исклучителен видео слот натоварен со бонус функции.

Ник Бар, управен директор за Red Rake Gaming Малта, го коментираше партнерството велејќи:

„Среќни сме што работиме со тимот на LuckyStreak, тие имаат огромна мрежа на партнери низ целиот свет кои сега ќе можат да пристапат до нашите водечки слот игри. Red Rake Gaming разви мноштво локализирани слотови за да се осигура дека можеме да испорачаме содржини за сите пазари ширум светот. Ние сме многу уверени дека нашите игри ќе бидат добредојден додаток на значајната глобална понуда на LuckyConnect."

Вирџинија Русо, шеф на управување со сметки на LuckyStreak, додаде:

„Додавањето таков висококвалитетен провајдер како Red Rake Gaming во нашата понуда за собирање содржини на LuckyConnect е фантастична вест за LuckyStreak и сите наши клиенти кои ја преземаат нашата содржина. Тие имаат богата разновидност на навистина привлечни и забавни слотови и казино игри, и додава повеќе моќ на нашиот предлог“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести