Вести

August 7, 2023

Relax Gaming ги зацврстува ранговите на врвниот менаџмент со новото назначување CPO

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, водечки развивач на онлајн слотови со задоволство го објавува назначувањето на Шели Хана за нов главен директор за производи. Пред да се приклучи на Relax Gaming, Шели беше посветена на полето на управување со игри, со исклучителни резултати.

Relax Gaming ги зацврстува ранговите на врвниот менаџмент со новото назначување CPO

Таа носи децениско искуство во полето iGaming и пет години работа со платформата за агрегација на содржината на компанијата. Таа исто така служеше како директор на казино производи во Relax.

За време на нејзиниот престој во Опуштете се играње, таа беше задолжена за експанзивниот раст на колекциите Powered By Relax и Silver Bullet. Овие платформи за собирање содржини и обезбедија на компанијата конкурентна предност уште од почетокот на нејзиното патување. Програмата Powered by Relax е главно позната по испораката регулирани онлајн казино сајтови со врвен квалитет, подготвен за регулација казино игри од водечките студиа за игри ширум светот.

Во официјалното соопштение, компанијата ја пофали Шели како „инструментална сила“ во последните две децении, благодарение на нејзината работа за развој на производи и софтвер. Нејзините напори и дадоа предност на компанијата во однос на процесите на интеграција и брз влез на пазарот, помагајќи и да стане истакнат B2B снабдувач ширум светот.

Компанијата се надева дека нејзиниот подолг период во одделот за собирање содржини и нејзината улога како директор на казино производи ѝ дале длабоко разбирање на комплексноста на секторот и променливите барања на играчите и партнерите.

Сајмон Хамон, извршен директор во Relax Gaming, рече дека лидерските квалитети и широката експертиза на Шели во полето iGaming ја прават совршена личност да ја подигне колекцијата содржини на Relax Gaming на следното ниво.
Тој додаде:

„Унапредувањето во главен директор за производи е богато заслужено бидејќи таа беше многу влијателна фигура во нашиот успех и сигурен сум дека со нејзината вештина и знаење, таа ќе продолжи да биде важна фигура во континуираниот успех на Relax

Шели Хана, главен директор за производи во Relax Gaming, рече дека е скромна да го добие овој состанок. Таа беше благодарна што беше присутна низ годините за да биде сведок на извонредната експанзија и успех на компанијата и со задоволство продолжува да учествува во нејзиното патување.

Таа продолжи:

„Верувам дека секоја компанија е силна колку и нејзините луѓе, и имам неверојатна среќа што работам со таков страстен тим кој сака да го однесе Relax на нови височини. Заедно, дополнително ќе ја подигнеме позицијата на Relax Gaming како врвен B2B снабдувач во индустрија и постигнување нови нивоа на успех“

Нејзиниот состанок доаѓа кога Relax Gaming ужива во малку совршена 2023 година. Неодамна, трендовскиот Дрим Дроп Џекпот на компанијата го создаде својот десетти милионер кој освои 2,7 милиони евра играјќи Fly Cat$.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести