Вести

May 11, 2023

Relax Gaming го лансира Hellcatraz 2 со Дрим Дроп Џекпот

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, снабдувач на уникатни онлајн казино игри, најави продолжување на својот слот Hellcatraz со уште една рата. Играта ги враќа играчите на врвни сајтови за коцкање до сончевиот залив Сан Франциско, каде што можат да си заминат со главната награда од 10.000 пати удел. 

Relax Gaming го лансира Hellcatraz 2 со Дрим Дроп Џекпот

Како и оригиналниот дел, Hellcatraz 2 се базира на островот Алкатраз, каде играчите добиваат совршен поглед на Сан Франциско. Опуштете се играње исто така ја одржува истата графика, која изгледа како видео игра од 90-тите или 80-тите. Но, немојте да се залажувате бидејќи слотот содржи еден тон возбуда, вклучително и џекпот што го менува животот. 

За разлика од првата рата, која користи мрежа 6x6, развивачот го намалува тоа на 5x5, проширувајќи се на 9 реда по слетувањето на симболите Mystery. Интересно е што можете да играте со или без прогресивниот џекпот од Dream Drop од 10 милиони евра. Имајте на ум дека овој рекорден џекпот веќе е соборен повеќе од седум среќни милионери

  • Создавањето добитна комбинација во овој слот е релативно лесно, бидејќи треба само да поклопите најмалку три симболи на 3125 победнички начини. 
  • Иконите на картичките се симболи со ниска плата на затворскиот остров, кои ве наградуваат со до 0,4 пати влог. 
  • Спротивно на тоа, криминалните ликови и полицијата се симболи со висока плата, кои ги наградуваат гејмерите со до 2,5 пати влог.

Секогаш кога ќе креирате победа, функцијата Каскадни победи ќе ги замени победничките симболи со нови. Ова продолжува ако добиете повеќе победи, зголемувајќи ги вашите шанси за освојување на најголемата исплата. 

Симболот Mystery Reveal може да се појави на горниот ред, прикажувајќи бројач од 1 до 5 што се намалува за една единица при секоја победа. Кога бројачот ќе достигне нула, ќе се активира функцијата Mystery Reveal, проширувајќи ги иконите на редовите 2 и 5. Овие симболи може да се претворат во монети или обични симболи со награда до 1.000x влог.

Во меѓувреме, Dream Drop бонусот ќе се активира откако ќе се откријат 5 икони на Dream Drop во горниот ред пред секое редовно вртење. Достапни се пет џекпот за победа: RAPID, MIDI, MAXI, MAJOR или MEGA. Играчите имаат 15 опции за избор во Dream Drop бонусот со цел да најдат 3 идентични џекпот.

Директорот за казино производи на Relax Gaming, Шели Хана, коментира:

„Видовме фантастичен успех со нашите титули од Dream Drop Jackpots и вградувањето на механичарот во нашите титули во Hellcatraz беше природна одлука, а знаевме дека играчите ќе ја сакаат! Hellcatraz 2 обезбедува уникатно опкружување за да се доживее она што Dream Drop го нуди, преполна со возбуда и сета акција и игра по која Relax е познат“

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести