Вести

September 4, 2023

Relax Gaming Signs Договор со AvatarUX за зајакнување на портфолиото на сребрени куршуми

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, добро познат агрегатор на содржина на iGaming и уникатен давател на содржини на онлајн казино, објави договор со AvatarUX. Договорот ќе ја зајакне платформата Silver Bullet со нови возбудливи наслови и иновативна механика.

Relax Gaming Signs Договор со AvatarUX за зајакнување на портфолиото на сребрени куршуми

Откако AvatarUX ја лансираше својата прва казино игра во 2019 година, компанијата забележа раст на нејзините успеси поради импресивниот избор на мобилни слотови напојувани од популарната механика PopWins. Оваа функција ја освои наградата за најдобра механика на годината од почитуваните награди за развивачи на игри CasinoBeats во 2023 година.

За време на доделувањето на наградите, Воз за пари 3 од Relax Gaming победи во категоријата Слот на годината. Други значајни победници на настанот беа NetEnt, BGaming и Barbara Bang.

AvatarUX, кој неодамна ги додаде механиката MultiPop и StickyPop на својата добро позната функција PopWins, се смета за нова развивач на софтвер во индустријата, при што компанијата има намера да продолжи да ги поместува границите на Gaming.

Студиото има силна репутација за својот акцент на развојот онлајн слотови со возбудливи визуелни слики, возбудливи карактеристики и разбирливи математички модели. Започнувајќи со забавниот LooneyPop, соработката ќе произведе свеж и инвентивен материјал од студиото кој ќе биде достапен на Relax Gaming регулирани мобилни казино партнери. Понатаму, студиото ќе ги лансира своите казино игри на поголема публика на големите пазари.

Опуштете се играње неодамна потпиша договори со реномирани и претстојни студија за да го зајакне својот каталог со содржини. Минатиот месец компанијата потпиша а се справи со Ендорфина за да го додадете привлечното портфолио на содржини на развивачот во програмата Powered by Relax. Компанијата, исто така, неодамна ја назначи Шели Хана за своја нов главен директор за производи бидејќи се обидува да додаде повеќе искуство во раководните редови.

Коментирајќи го договорот AvatarUX, Шели Хана рече:

„AvatarUX континуирано создава уникатни наслови и механики кои во голема мера ги ангажираат играчите и брзо стануваат лидер во иновациите. Со задоволство ги додаваме како наш најнов партнер на Silver Bullet и знаеме дека операторите ќе бидат желни да го покажат своето портфолио на игри“

Никола Лонгмуир, извршен директор на AvatarUX, додаде: 

„Relax Gaming е еден од најценетите агрегатори на содржина во индустријата и ова партнерство означува голема пресвртница за нас. Соработката ќе ни овозможи да го прошириме нашето влијание во регулираните јурисдикции и да ни помогне да ја прошириме нашата дистрибуција на нови пазари и да насочиме нови играчи. "

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести