Вести

September 4, 2023

Relax Gaming Signs Договор со AvatarUX за зајакнување на портфолиото на сребрени куршуми

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, добро познат агрегатор на содржина на iGaming и уникатен давател на содржини на онлајн казино, објави договор со AvatarUX. Договорот ќе ја зајакне платформата Silver Bullet со нови возбудливи наслови и иновативна механика.

Relax Gaming Signs Договор со AvatarUX за зајакнување на портфолиото на сребрени куршуми

Откако AvatarUX ја лансираше својата прва казино игра во 2019 година, компанијата забележа раст на нејзините успеси поради импресивниот избор на мобилни слотови напојувани од популарната механика PopWins. Оваа функција ја освои наградата за најдобра механика на годината од почитуваните награди за развивачи на игри CasinoBeats во 2023 година.

За време на доделувањето на наградите, Воз за пари 3 од Relax Gaming победи во категоријата Слот на годината. Други значајни победници на настанот беа NetEnt, BGaming и Barbara Bang.

AvatarUX, кој неодамна ги додаде механиката MultiPop и StickyPop на својата добро позната функција PopWins, се смета за нова развивач на софтвер во индустријата, при што компанијата има намера да продолжи да ги поместува границите на Gaming.

Студиото има силна репутација за својот акцент на развојот онлајн слотови со возбудливи визуелни слики, возбудливи карактеристики и разбирливи математички модели. Започнувајќи со забавниот LooneyPop, соработката ќе произведе свеж и инвентивен материјал од студиото кој ќе биде достапен на Relax Gaming регулирани мобилни казино партнери. Понатаму, студиото ќе ги лансира своите казино игри на поголема публика на големите пазари.

Опуштете се играње неодамна потпиша договори со реномирани и претстојни студија за да го зајакне својот каталог со содржини. Минатиот месец компанијата потпиша а се справи со Ендорфина за да го додадете привлечното портфолио на содржини на развивачот во програмата Powered by Relax. Компанијата, исто така, неодамна ја назначи Шели Хана за своја нов главен директор за производи бидејќи се обидува да додаде повеќе искуство во раководните редови.

Коментирајќи го договорот AvatarUX, Шели Хана рече:

„AvatarUX континуирано создава уникатни наслови и механики кои во голема мера ги ангажираат играчите и брзо стануваат лидер во иновациите. Со задоволство ги додаваме како наш најнов партнер на Silver Bullet и знаеме дека операторите ќе бидат желни да го покажат своето портфолио на игри“

Никола Лонгмуир, извршен директор на AvatarUX, додаде: 

„Relax Gaming е еден од најценетите агрегатори на содржина во индустријата и ова партнерство означува голема пресвртница за нас. Соработката ќе ни овозможи да го прошириме нашето влијание во регулираните јурисдикции и да ни помогне да ја прошириме нашата дистрибуција на нови пазари и да насочиме нови играчи. "

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести