Вести

June 26, 2023

Spinomenal го претставува својот сосема нов турнир „Into the Universe“.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Spinomenal, врвен провајдер на содржина на iGaming, го најави објавувањето на својот иновативен турнир „Into the Universe“. Во овој казино настан, играчите учесници ќе се борат за да освојат поголем дел од наградата од 200.000 евра.

Spinomenal го претставува својот сосема нов турнир „Into the Universe“.

Според спонзорот на турнирот, настанот ќе трае два и пол месеци. Ќе трае од 5 јули до 27 септември.

За прв пат, револуционерниот концепт на споделен универзум на Spinomenal ќе ја формира основата на ова нов турнир. Се одликува со до 12 рунди, секој со своја уникатна тема за одржување на ангажираноста на играчите.

Темите на турнирот вклучуваат:

 • Шума на богатството
 • Кралица на пивата
 • Антички богатства
 • Магијата на среќата на Локи
 • Величествени ѕверови
 • Диви волци
 • Кеш Квинс
 • Египетските богатства
 • Диви авантури
 • Среќни дами
 • Легендата за Деми боговите
 • Конечната пресметка

Ова е истиот концепт Spinomenal што се користи во турнирот „Златна ера“ кој започна во април 2023 година. Има награден фонд од 150.000 евра и, како турнирот „Into the Universe“, турнирот Golden Era има до 12 настани, со 190+ на операторот онлајн казино игри квалификациите за настанот.

Регулирани онлајн казино сајтови учеството на новиот турнир ќе има пристап до бројни алатки и обемни активности за да се зголеми ангажираноста и задржувањето на играчите. Новиот турнир е достапен за повеќе од 220 онлајн слотови.

Секое коло на турнирот ќе им заработи на играчите дополнителни 10% кредитни поени кои придонесуваат за вкупниот резултат. Гејмерите продолжуваат да собираат поени додека се насочуваат кон големото финале на турнирот: Финалната пресметка. Тие можат да го зголемат своето рангирање на таблата на водачи со завршување на задачите и искористување на предностите на засилувачите на резултати.

Според внатрешно истражување на Спиноменални, казината искусиле висока стапка на задржување на играчи од 40% за гејмерите кои ги играле турнирите на операторот од првиот круг до крајот. Од компанијата велат дека ова е доказ за влијанието што нејзините натпреварувачки турнири можат да го имаат врз играчите и операторите.

Нир Ронен, директорот на Spinomenal, го изрази своето задоволство велејќи:

„Нашиот спиноменален универзум навистина ја привлече имагинацијата на играчите благодарение на неговиот уникатен концепт и не би можеле да бидеме посреќни што сега го лансиравме епскиот турнир „Into the Universe“. Играчите ќе имаат инстант афинитет со ликовите кои се фрлени во нови наративи и светови каде што има зголемени шанси за големи победи“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04