Вести

June 1, 2023

Stakelogic обезбедува искуство како ниеден друг во патеката за пари 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Stakelogic, развивач на игри со повеќе награди, го објави лансирањето на Money Track 2. Ова слот машина е продолжение на слотот со најголема заработка на компанијата Money Track, обезбедувајќи им на играчите возбудливо возење во возот за пари каде што можат да освојат неверојатни 50.000x врвни исплати. 

Stakelogic обезбедува искуство како ниеден друг во патеката за пари 2
  • Патеката за пари 2 се игра на матрица 5x4 со најмногу 40 линии за фиксна добивка. 
  • Откако ќе се качите на возот кој брзо се движи, внимавајте на бандитите кои се возат покрај возот. 
  • Функцијата Train Heist започнува кога играчите ќе слетаат шест симболи за бонус воз на ролните. 
  • Ако тоа се случи, гејмерите ќе видат избор на мултипликатори над ролните. Потоа, симболот Train Heist ќе ги собере сите мултипликатори над ролните пред да ги искористи вредностите за пресметување на исплата.

Како што акцијата продолжува, играчите можат да ја активираат функцијата за бонус во готовина бесплатни вртења ако ги спуштат симболите на Возот на макарите. Потоа, симболите Train и Bonus Enhancer ќе паднат на најниската позиција на таа ролна и ќе останат заклучени. Играчите кои ќе завршат линија од пет симболи на долниот ред, ги добиваат вкупните множители пред да се ресетира функцијата за бесплатни вртења на три.

Во меѓувреме, играта ќе ги отстрани наградените икони на дното пред да паднат преостанатите симболи за да ги заменат. Функцијата за подобрување на бонус на играта ќе се активира ако гејмерите завршат два реда на едно вртење. 

Засилувачите на бонус може да се појават и за време на бесплатните вртења и да ги прават следниве работи:

  • Подобрувач на бонуси Еден: Обезбедете множител од 2x до 30x применет на победата ако е дел од петте икони на долниот ред. 
  • Подобрувач на бонуси два: ги наградува гејмерите со множител од 2x и 50x, додаден на другите симболи на мрежата. 
  • Бонус засилувач Три: Доаѓа со засилен множител од 2x до 80x, со што се удвојува мултипликаторот на возот. 
  • Засилувач на бонус Четири: множителот ќе се зголеми за 2x до 100x со симболот на Bonus Enhancer кој ги собира сите множители пред да ги додаде на откриената сума.

Исто така, вреди да се напомене дека Money Track 2 ја содржи иновативната функција Spin & Win на Stakelogic. Играчите можат да вртат две парични тркала за да освојат големи награди ако функцијата во играта се отклучи.

Ендрју Фрејзер, сопственик на производ во Стакелошки, изјави:

„Money Track беше неизбежен успех, така што со Money Track 2 ја подигнавме играта на следното ниво за да се осигураме дека играчите ќе ја добијат големата победа во нивниот живот. Ова е експлозивен слот полн со карактеристики што можат да генерираат максимална победа за чудовишта од 50.000 пати повеќе од облогот на играчот. Слотови за продолжение е тешко да се постигнат како што треба, но целиот тим на Stakelogic направи неверојатна работа за да се осигури дека Money Track 2 се надоврзува на успехот на првата игра и дава искуство на играч како ниеден друг!"

Money Track 2 е најновото дополнување на колекцијата казино игри на Stakelogic од лансирањето на Greedy Fox кон крајот на април. Компанијата исто така неодамна добил лиценца на шведската управа за коцкање покрај врзувањето добавувачи се занимава со регулирани онлајн казино сајтови, вклучувајќи 888 казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести