Вести

March 30, 2024

The Goonies™ Megaways™: Blueprint Gaming го претстави продолжението преполно со акција

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Клучни средства за носење:

  • Лансира Blueprint Gaming The Goonies™ Megaways™, најновото продолжение од популарната серија.
  • Играта има иновативен механичар Megaways™, кој нуди до 117.649 начини за победа.
  • Мешавината на сосема нови и класични карактеристики обезбедува привлечно искуство во игра.
  • Играта е развиена во соработка со Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment.

Blueprint Gaming, пионер на сцената за развој на слотови во Велика Британија, ја претстави својата најнова авантура, The Goonies™ Megaways™. Ова го означува шестиот дел од серијата, по пет успешни претходници, вклучително и верзија со гребење. Верните обожаватели на култниот класичен филм „The Goonies“ од 1985 година повторно ќе им се придружат на Мајки, Мут и Дата во возбудлив лов на богатство за да го откријат богатството на озлогласениот пират, Едноокиот Вили, во обид да ги спасат нивните домови.

The Goonies™ Megaways™: Blueprint Gaming го претстави продолжението преполно со акција

Визуелни содржини и игра преполни со акција

Ова воодушевувачко продолжение ја продолжува легендарната потрага по богатство со динамична акција, забава и малку релаксација за играчите. Со вклучување на механичарот Megaways™, лиценциран од Big Time Gaming, играта нуди распоред со шест ролни со дополнително хоризонтално тркало. Овој иновативен дизајн овозможува неверојатни 117.649 добитни комбинации по центрифугирање, благодарение на каскадните макари и случајните множители.

Играчите имаат за цел да слетаат најмалку три симболи кои се совпаѓаат на соседните макари, почнувајќи од најлевата ролна. Играта може да се пофали со средна нестабилност, стапка на враќање на играчот (RTP) од 95%, и потенцијални победи до 10.000 пати повеќе од влогот на играчот.

Забава богата со функции

The Goonies™ Megaways™ воведува неколку интересни карактеристики, вклучувајќи:

  • Функција за собирање пари: се активира кога симболите Cash и Collect се појавуваат заедно.
  • Бесплатни вртења: Се активира со слетување на три или повеќе Scatters, со бројот на бесплатни вртења во зависност од бројот на Scatters.
  • Карта на богатството на едноокиот Вили: Единствена надградба која обезбедува мултипликатор на готовина и дополнителни бесплатни вртења кога ќе се соберат четири симболи за собирање.
  • Богатство Блиц Супер спин: Дополнителен бонус круг што го подобрува искуството за играње.

Надградено продолжение на слот

Посветеноста на Blueprint Gaming да го развива своето лиценцирано портфолио на игри е очигледна во ова последно издание. Додека ја задржува суштината на саканиот филм преку уметнички дела и саундтракови, развивачот воведе нови функции за подобрување на ангажираноста на играчите. Соработката со Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment обезбедува врвна IP IP со повеќе жанрови што ги надминува и дигиталните и кинематографските платформи.

Jo Purvis, директор за маркетинг и односи во Blueprint Gaming, изрази ентузијазам за новото издание, истакнувајќи го спојот на познатото брендирање и иновативната игра која има за цел да ги плени играчите.

The Goonies™ Megaways™ не е само доказ за посветеноста на Blueprint Gaming на квалитетот и иновациите, туку и возбудлив додаток во светот на онлајн слотови, ветувајќи незаборавна авантура за обожавателите и новодојденците.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД
2024-04-15

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД

Вести