Вести

June 29, 2021

Thunderkick ги победи шансите да објави 50 забавни онлајн слотови досега

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во брзорастечкиот свет на онлајн казина, конкуренцијата за играчите е остра. Како резултат на тоа, развивачите на игри сакаат да останат на врвот. Една таква компанија е Thunderkick, која неодамна означи пресвртница за објавување на 50 многу забавни онлајн слотови.

Thunderkick ги победи шансите да објави 50 забавни онлајн слотови досега

Ова не е среден подвиг, имајќи предвид дека индустријата има некои познати имиња како што се Microgaming, Игдрасил, Play'n GO, NetEnt и повеќе. Па, зошто да не му помогнете на Тандеркик да го прослави ова достигнување играјќи една од овие онлајн казино игри?

Потрагата за кристали: Фростземји

Crystal Quest: Frostlands е најновото продолжение на серијата Crystal Quest, во која се прикажани Crystal Quest: Deep Jungle и Crystal Quest: Arcane Tower. Во играта, ќе и помогнете на Гема да влезе во бруталните и ладени пејзажи на Фростлендс.

Вашата мисија? Победете го предавничкиот терен, безмилосниот командант на дивиот и ужасниот Јетис за да го земете замрзнатиот елементарен кристал. Овој видео слот се игра на мрежа 6x4 со најмногу 4.096 начини за победа. Играчите можат да освојат награда од 15.000 пати повеќе од нивниот првичен влог.

Заливот Биг Фин

Ако сметате дека 4.096 начини ви се премногу ограничени, можете да го испробате Big Fin Bay, кој нуди 5.040 начини за победа, проширувајќи се на неверојатни 117.649 начини на победа. Накратко, играта го користи популарниот механичар на Megaways за да ви даде неограничен број на победнички начини.

Како што рече, Big Fin Bay доаѓа со профитабилна функција за бесплатни вртења што може да им додели на играчите до 36 бесплатни вртења. За да ја активираат оваа бонус одлика, обложувачите мора да слетуваат три или повеќе икони за анхо бонус, од кои секоја доаѓа со шест бонус вртења. И да, максималниот множител 15.040x е повеќе од просекот.

Барон Блдмор и замокот Crimson

Еве уште едно издание од 2021 година од Тандеркик. Играта има мрежа 5x3 со 25 фиксни линии за плаќање. Во оваа игра, играчите можат да направат победничка комбинација со слетување на пет, четири или три симболи кои се совпаѓаат низ мрежата од лево кон десно.

Наградата? 25.000 пати почетен удел. Ако ја помножите оваа бројка со максималниот влог од 100 долари, тоа значи дека можете да заминете 2,5 милиони долари побогати со едно вртење игра. Искрено, не станува ништо подобро од ова.

Боговите на рокот

Ако сте љубители на онлајн-слотови со тематика на рок, почекајте на 5 јули 2021 година, за да ги играте забавните Gods of Rock на вашето омилено онлајн казино. Како и повеќето видео слотови Thunderkick, оваа игра има просечен RTP од 96,10%, иако нестабилноста е висока. Играњето на оваа игра за вистински пари им нуди на играчите единствена шанса да го удвојат својот влог 5.000x. Играта има пет ролни со 20 линии за плаќање.

Бунар на чудата

Онлајн слотот The Well of Wonders е вистински доказ за тоа колку далеку стигнал Thunderkick. Објавена во 2017 година, оваа игра сè уште е омилена на обожавателите меѓу повеќето онлајн казина. Се одликува со визуелно зачудувачки графики на поставување со 7 ролни со до седум линии за плаќање.

Сепак, бесплатните вртења се изненадувачки отсутни. Но, играта го надополнува тоа со множители кои можат да ги удвојат вашите победи до 2.280 пати од почетниот влог. За да создадете победничка комбинација, соберете три од осумте достапни камења.

Берберница Uncut

Barber Shop Uncut е уште еден видео слот од 2017 година од развивачот кој останува популарен меѓу играчите на видео слотови. Играта се игра со пет ролни и има до 40 линии за плаќање. Но, иако овде нема бесплатна фризура, можете да го удвоите влогот до 2.355 пати со едно вртење од 100 долари. Сега тоа е повеќе од доволно пари за да се потстрижете на познатите личности во центарот на градот.

Заклучок

Во моментов, Thunderkick може да се пофали со еден од најголемите онлајн казино игри библиотеки. И тоа е само за да стане поголемо откако ќе ги претстави Боговите на рокот и Пирамитот во годината. Значи, сè на сè, очекувајте повеќе блокбастери од Thunderkick во иднина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04