Вести

July 14, 2023

Wazdan ја промовира промотивната мистериозна Drop мрежа за Q4 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Wazdan, развивачот на врвна содржина iGaming, ги претстави своите намери за три нови мрежни кампањи за затворање на 2023 година. Промоциите ќе функционираат низ целото портфолио на Wazdan на онлајн казино игри и се отворени за сите оператори и агрегатори. Ваздан вели дека исклучиво ќе финансира огромен награден фонд од 2.500.000 евра.

Wazdan ја промовира промотивната мистериозна Drop мрежа за Q4 2023 година

Почеток на промоцијата е Mystery Fall, која ќе трае од 15 септември до 15 октомври. После ова, Wazdan ќе го лансира HalloWIN Drop од 23 октомври до 19 ноември. И на крај, Xmas Drop ќе започне од 27 ноември до 26 декември.

Како што се очекуваше, тримесечниот настан ќе биде достапен на промотивната алатка Mystery Drop. Оваа промотивна мрежа беше прогласен за играна карактеристика на годината на наградите за програмери на игри на CasinoBeats за 2023 година.

Мрежните промоции на Wazdan имаат досие за подобрување на стапките на задржување на клиентите и ангажирањето на играчите на најдобрите онлајн казина. Со цел да се обезбеди непречена организација на падот, компанијата им обезбедува на своите партнери сите потребни визуелни и маркетинг материјали подготвени за употреба. Ваздан исто така обезбедува посветен менаџер на сметки.

Оваа објава ќе го одбележи последниот дел од промоцијата за 2023 година, при што Wazdan ќе ги наградува среќните играчи на својот онлајн слотови со вкупна парична награда од 3.950.000 евра. Овие промоции ќе следат други популарни изданија како што се:

  • кинеска Нова година
  • Судир на боговите
  • Велигденска капка
  • Ваздан ги крши правилата

Коментирајќи ја објавата, Анджеј Хила, главен комерцијален директор во Ваздан, забележа:

„Задоволство е да им ја донесеме нашата последна серија мрежни промоции на годината до нашите оператори и играчи. напред кон тоа ќе им помогне на нашите партнери да го поттикнат сообраќајот и да ја заокружат успешната година“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести