Вести

April 14, 2023

Yggdrasil ги носи играчите во наградните рудници со златна треска

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Yggdrasil Gaming, познат снабдувач на онлајн слотови, го објави објавувањето на Gold Fever во партнерство со AceRun. Овој слот 3x5 ги зема играчите на најдобрите онлајн казина до рудниците за злато, каде што ќе се сретнат со храбриот брадест рудар за да ископаат богатства и да победат големи. 

Yggdrasil ги носи играчите во наградните рудници со златна треска

За да ви помогне да го пронајдете купот злато, рударот доаѓа со својата колекција алатки, кои ги претставуваат симболите за плаќање на макарите. Овие симболи можат да платат од 1x до 500x од влогот за собирање најмалку три. Забележете дека сите симболи на динамит на ролните имаат парична вредност и ако се појави рударот, тој ќе ги собере сите вредности, со што ќе се приближите до максималната исплата од 1.080 пати. 

Како што се очекува од кој било слот Yggdrasil, гејмерите можат да го активираат Бесплатни вртења режим со слетување на најмалку три симболи за расејување, претставени со полињата за палење. Слетувањето на три, четири или пет скетери може да предизвика 12, 15 или 20 бонус боцки. Слетувањето на дополнителни распрснувачи во слободните кругови може да предизвика вртења до 20 кругови.  

За време на бонусните кругови, рударот, дивиот симбол, може да се појави со вреќа со злато. Тој ќе ги собере сите вредности на динамит и ќе ви ги додели. Овој симбол исто така делува како самостоен симбол за плаќање ако можете да поклопите најмалку три на линијата за обложување. 

Стјуарт Мекарти, раководител на производ и програми во Игри на среќа Yggdrasil, рече: „Една од најистакнатите карактеристики на програмата YG Masters е разновидноста и широчината на нашата содржина, и ние сме многу задоволни што го нудиме најновото лансирање на AceRun, Gold Fever. Восхитувачката, директна игра им нуди на играчите примамливи победи на секоја пресек за време на бонусот, што го прави ова многу забавен наслов“

Шефот за развој на AceRun, Јероен ван дер Хејден, рече: „Истражувајќи ја многу популарната тема за рударство, можеме да го внесеме нашиот сопствен вкус на жанрот со оваа игра со нашиот високо детален уметнички стил и лесно разбирлива бонус функција. Возбудени сме поради потенцијалот на Gold Fever и дополнително искористување на моќта на програмата YG Masters“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести